ایام محرم 1398
1398/05/31 15:10:00
سرویس اجتماعی
مازنی خطاب به سیاسیون بیان کرد؛

اگر به نفع فرد شایسته تر کنار بروید ایثار کرده اید

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار تنها از طریق گروه‌های مرجع امکانپذیر است تاکید کرد که اگر مسئولان فعال در حوزه سیاسی به نفع فرد لایق‌تر در راستای شایسته‌سالاری کنار بروند، ایثار کرده‌اند.
اگر به نفع فرد شایسته تر کنار بروید ایثار کرده اید عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار تنها از طریق گروه‌های مرجع امکانپذیر است تاکید کرد که اگر مسئولان فعال در حوزه سیاسی به نفع فرد لایق‌تر در راستای شایسته‌سالاری کنار بروند، ایثار کرده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201810105742364342.jpg اگر,به,نفع,فرد,شایسته,تر,کنار,بروید,ایثار,کرده,اید Icana

 


احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه‌ملت، به مناسبت سالروز ورود آزادگان سرافراز به کشور، گفت: فرهنگ آزادگی و ایثارگری وجه مشترک آزادگان و ایثارگران است که نهادینه کردن آن نیز تنها از طریق سخنرانی و مصاحبه امکانپذیر نیست، بنابراین بهترین راه برای بازسازی فرهنگ جامعه بر اساس ارزش‌های انقلاب اسلامی ورود گروه‌های مرجع است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون تنها افرادی که در جایگاه مدیریت و هدایت جامعه در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، هنری و ورزشی فعالیت دارند و به عنوان مرجع جامعه مورد توجه نسل جوان هستند، می‌توانند در جهت ترویج این نوع فرهنگ گام بردارند.

فرهنگ ایثار در سطوح مختلف جامعه قابل تسری است

وی تصریح کرد: البته ایثار تنها به معنای شهادت، استقامت در جنگ، اسارت و مجروح شدن هنگام دفاع نیست، بلکه اوج آن در این شرایط متجلی می‌شود، بنابراین فرهنگ ایثار در سطوح مختلف جامعه قابل تسری است.

مازنی یادآور شد: ایثار در شرایط کنونی این گونه معنا می‌شود که فردی بخشی از امکاناتی که در اختیار دارد در جهت تامین نیاز دیگران انفاق کند و این همان اقدامی بود که شهدا، آزادگان و ایثارگران انجام دادند و برای برقراری امنیت و آرامش دیگران از جان و خانواده خود نیز گذشتند.

وی خاطرنشان کرد: امروز اگر افراد در شرایط سخت اقتصادی از لقمه نانی که در اختیار دارند به نفع دیگری بگذرند و مسئولان نیز در حوزه سیاسی و برخورداری از قدرت به نفع فرد لایق‌تر در راستای شایسته سالاری کنار بروند، ایثار کرده‌اند.

ترویج فرهنگ ایثار در عصر کنونی مورد غفلت واقع شده است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه متاسفانه در شرایط کنونی از ترویج فرهنگ ایثار غفلت شده است، تاکید کرد: آزادگان برای اعتقاد به ارزش های انقلاب اسلامی جانشان که مهمترین سرمایه آنها بود را تقدیم کردند و از عمر و جوانی خود گذشتند تا شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را محقق سازند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: آزادگان انتظار دارند مسئولان در قبال ارزش‌هایی که برای پاسداری از آنها فداکاری کردند، ولایت‌مداری، برقراری عدالت و تامین امنیت و آرامش مردم را سرلوحه اقداماتشان قرار دهند در غیر این صورت احساس خسران می‌کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet