ایام محرم 1398
1398/05/31 10:30:00
سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد

اعمال جریمه تصاعدی نقطه پایان بی‌توجهی افراد به پرداخت عوارض الکترونیکی

عضو کمیسیون عمران مجلس، اعمال جریمه‌های قابل افزایش و محاسبه آن در میزان سالانه بیمه شخص ثالث را پایانی بر بی‌توجهی افراد نسبت به پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها دانست.
اعمال جریمه تصاعدی نقطه پایان بی‌توجهی افراد به پرداخت عوارض الکترونیکی عضو کمیسیون عمران مجلس، اعمال جریمه‌های قابل افزایش و محاسبه آن در میزان سالانه بیمه شخص ثالث را پایانی بر بی‌توجهی افراد نسبت به پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201908103187972566.jpg اعمال,جریمه,تصاعدی,نقطه,پایان,بی‌توجهی,افراد,به,پرداخت,عوارض,الکترونیکی Icana

یوناتن بت کلیا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به انتشار خبری از سوی مدیر کل بهره‌برداری آزادراه‌های کشور مبنی بر اینکه مردم عوارض الکترونیکی آزادراه‌‍ها را پرداخت نمی‌کنند و خبری هم از جریمه نیست، گفت: این فرهنگ باید در ایران نهادینه شود که هر فردی خود را در قبال پرداخت بدهی که به دولت دارد، مسئول بداند به ویژه در شرایط کنونی که با مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌هایی که مدعیان دموکراسی دنیا علیه کشور اعمال کرده‌اند نیز مواجه هستیم توجه به این مهم می‌تواند عاملی در جهت ایجاد اتحاد عمومی برای تامین بودجه باشد.

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: لازم است دولت نیز مکانیزمی برای اخذ عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها تعریف کند تا افرادی که از پرداخت خود شانه خالی می‌کنند از طریق پیامک به آنها تذکر داده شود و چنانچه توجه نکردند، جریمه شوند و این میزان جریمه نیز همچون جریمه‌های راهنمایی و رانندگی تصاعدی افزایش پیدا کند یا همچون کشورهای توسعه‌یافته در محاسبه میزان بیمه سالانه شخص ثالث لحاظ شود.

فرهنگسازی برای پرداخت عوارض آزادراه‌ها در قالب آموزش امکانپذیر است

وی تصریح کرد: دولت باید با خاطیان این بخش به طور جدی برخورد کند، ضمن اینکه رسانه ملی می‌تواند نقش موثری برای فرهنگسازی در زمینه احساس مسئولیت افراد برای پرداخت بدهی خود در قالب عوارض داشته باشد.

نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: مسئولان مربوطه نیز باید توجه به پرداخت عوارض را در آئین‌نامه راهنمایی و رانندگی قرار دهند تا افراد نسبت به پرداخت آن متعهد شوند که به طور قطع نقش مهمی در فرهنگسازی در این بخش خواهد داشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بی‌تردید پرداخت عوارض آزادراه‌ها به ایمن‌سازی جاده‌ها و کاهش تلفات ناشی از غیراستاندارد بودن راه‌ها منتهی خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet