ایام محرم 1398
1398/06/01 12:32:34
سرویس فرهنگی
میرزاده:

فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها را نمی‌توان تحریم کرد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه دانشگاه‌ها و مراکز دانش‌بنیان کشور به هیچ کشوری وابستگی ندارند تاکیدکرد که فعالیت‌های علمی و پژوهشی در زمره تحریم‌ها قرار نمی‌گیرند و نمی‌توان برای آن مرزی تعیین کرد.
فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها را نمی‌توان تحریم کرد سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه دانشگاه‌ها و مراکز دانش‌بنیان کشور به هیچ کشوری وابستگی ندارند تاکیدکرد که فعالیت‌های علمی و پژوهشی در زمره تحریم‌ها قرار نمی‌گیرند و نمی‌توان برای آن مرزی تعیین کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903106725636107.jpg فعالیت‌های,علمی,و,پژوهشی,دانشگاه‌ها,را,نمی‌توان,تحریم,کرد Icana

سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد انتشار خبری مبنی بر قطع همکاری چند دانشگاه خارجی با دانشگاه تربیت مدرس تهران به دلیل تحریم‌ها، گفت: این حوزه با توجه به وضعیتی که دانشگاه‌های کشور دارند به هیچ وجه در آن وابستگی وجود ندارد، کما اینکه اساتید و اکثر دانشجویان این دانشگاه نیز در زمینه فعالیت‌های علمی و پژوهشی از جایگاه درخوری برخوردار هستند.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دانشگاه‌ها، مراکز علمی و پژوهشی و شرکت‌های دانش بنیان در زمینه علمی و پژوهشی روز به روز در حال رشد هستند و نقش موثری در توسعه علم و فناوری کشور داشته، تاجایی که در بسیاری از شاخه‌های علمی حرفی برای گفتن در دنیا دارند.

وی تصریح کرد: اگر تعدادی از دانشگاه‌های خارجی همکاری خود را با دانشگاه‌های کشور قطع کنند خللی در فعالیت‌های علمی و پژوهشی این دانشگاه ایجاد نمی‌شود، چرا که این مراکز به گونه‌ای در مسیر رشد و توسعه حرکت می‌کنند که به زودی به خودکفایی خواهند رسید.

فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه‌های دنیا مرز نمی‌شناسد

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: تبادل علمی موضوعی نیست که بتوان آن را در لیست تحریم‌ها قرار داد، چرا که همه در دنیا می‌توانند به راحتی از تجارب علمی استفاده کرده و بدان دسترسی داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اگر برخی دانشگاه‌های دنیا بخواهند در زمینه تبادل علمی محدودیت ایجاد کرده و دور خود دیوار بکشند و درب‌هایشان را به روی برخی محافل علمی ببندند، ضعف آنها را نشان می‌دهد، چرا که علم واقعی مرز نمی‌شناسد، بنابراین دسترسی به تجارب علمی از راه‌های مختلف امکانپذیر بوده و دانشگاه‌های ایران نیز از این امر مستثنی نیستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet