ایام محرم 1398
1398/05/30 10:00:00
سرویس فرهنگی

واکنش رئیس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش مجلس به طرح افزایش ظرفیت دانشگاه هاى علوم پزشکی

رئیس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به طرح افزایش دو برابری ظرفیت دانشگاه‌های علوم پزشکی، اظهار کرد: نباید به صورت مطلق این طرح را رد یا تأیید کرد بلکه باید در فضایی کارشناسی آن را بررسی و به صورت نسبت به افزایش ظرفیت علوم پزشکی اقدام کرد.
واکنش رئیس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش مجلس به طرح افزایش ظرفیت دانشگاه هاى علوم پزشکی رئیس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به طرح افزایش دو برابری ظرفیت دانشگاه‌های علوم پزشکی، اظهار کرد: نباید به صورت مطلق این طرح را رد یا تأیید کرد بلکه باید در فضایی کارشناسی آن را بررسی و به صورت نسبت به افزایش ظرفیت علوم پزشکی اقدام کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201908101582874452.jpg واکنش,رئیس,کمیته,آموزش,عالی,کمیسیون,آموزش,مجلس,به,طرح,افزایش,ظرفیت,دانشگاه,هاى,علوم,پزشکی Icana

حبیب اله دهمرده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح دو فوریتی افزایش دو برابری ظرفیت دانشگاه‌های علوم پزشکی، اظهار کرد: با چنین موضوعاتی نباید به صورت صفر و 100 برخورد کرد و مطلق آن را پذیرفت یا رد کرد بلکه باید با کار علمی روی موضوع ظرفیت هر منطقه را بررسی و به نسبت نیاز کشور در هر استان به ظرفیت علوم پزشکی افزود.

بیشتر بخوانید:

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 60 درصد متقاضیان ورود به دانشگاه‌ها تمایل به تحصیل در رشته‌های علوم پزشکی دارند، ادامه داد: این در حالیست که در دهه‌های قبل این وضعیت وجود نداشت و رشته‌های مهندسی طرفدار بیشتری داشت ولی امروز انگیزه‌های اقتصادی موجب سوق دانشجویان به رشته‌های پزشکی شده است.

رئیس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: البته نباید ظرفیت علوم پزشکی فراتر از ظرفیت کشور افزود تا منجر به مهاجرت یا فعالیت در خارج از رشته پزشکان شود.

دهمرده با تأکید بر اینکه افزایش ظرفیت علوم پزشکی نیاز به کار کارشناسی و تحقیقاتی دارد، اضافه کرد: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌تواند به این موضوع ورود کند و بررسی‌های لازم در این راستا انجام دهد.

حبیب اله دهمرده

 

وی ادعاهای مطرح شده در این باره که کشور به هیچ عنوان با کمبود پزشک مواجه نیست را رد و تصریح کرد: با وجود نیروهای تعهد خدمتی امروز در برخی از مناطق کشور به ویژه استان سیستان و بلوچستان با کمبود پزشک مواجه هستیم و برنامه ریزی‌ها باید به نحوی باشد که پزشکان به صورت پیوسته و تدریجی به جامعه تزریق شوند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  تأکید کرد: بنابراین پس از کار کارشناسی روی این طرح می‌‎توان درباره نیاز کشور به پزشک و میزان افزایش ظرفیت علوم پزشکی تصمیم گیری کرد و نباید به شکل مطلق این طرح رد یا تأیید شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet