ایام محرم 1398
1398/06/02 11:42:43
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی در واکنش به تعویق مجدد اجرای «معامله قرن» مطرح کرد؛

اعتراف ترامپ به عدم آمادگی هم‌پیمانان برای اجرای «معامله قرن»

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است پروژه «معامله قرن» ترامپ ظاهری اقتصادی دارد اما در باطن به‌دنبال تغییر نقشه منطقه است و آنقدر ضدفلسطینی بوده که حتی ابومازنی‌ها نیز حاضر به شرکت در مذاکرات آن نیستند.
اعتراف ترامپ به عدم آمادگی هم‌پیمانان برای اجرای «معامله قرن» نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است پروژه «معامله قرن» ترامپ ظاهری اقتصادی دارد اما در باطن به‌دنبال تغییر نقشه منطقه است و آنقدر ضدفلسطینی بوده که حتی ابومازنی‌ها نیز حاضر به شرکت در مذاکرات آن نیستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201905102926434521.jpg اعتراف,ترامپ,به,عدم,آمادگی,هم‌پیمانان,برای,اجرای,«معامله,قرن» Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تعویق مجدد آغاز اجرای پروژه «معامله قرن» از سوی ترامپ، گفت: آمریکایی ها هرگز نخواستند مشکل خاورمیانه حل و فصل شود و همواره به عنوان واسطه برای مذاکره بین نیروهای سازشکار فلسطینی و برخی کشورهای دست نشانده خود در منطقه در آمدند و نقش آفرینی کردند اما افکار عمومی می داند که آمریکایی ها بی طرف نبوده و صرفا به دنبال تأمین منافع صهیونیست ها هستند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه آمریکا هر طرحی برای ایجاد صلح در فلسطین داشته باشد، قطعا به نفع صهیونیست‌ها است، عنوان کرد: آمریکا به اعطای برخی امتیازات جزئی به طرف فلسطینی بسنده می کند که همان هم به سرانجام نمی رسد که نمونه آن قول هایی است که در نشست های مادرید و اسلو به فلسطینیان داده شد اما اقدام عملی نسبت به هیچ کدام از آنها صورت نگرفت.

«معامله قرن» ظاهری اقتصادی دارد اما در باطن به دنبال تغییر نقشه منطقه است

وی ادامه داد: شاید ظاهر رفتار آمریکا در قضیه «معامله قرن» اقتصادی باشد اما در نهایت آنها به دنبال تغییر جغرافیای منطقه حتی تا کشورهای شمال آفریقا و مصر هستند.

جمالی نوبندگانی اضافه کرد: از سوی دیگر آمریکایی ها هیچ هزینه ای برای این هدف خود نمی دهند و تا جایی که بتوانند اعتبار عملیاتی کردن این نقشه خود را از سعودی ها می گیرند و در ازای آن تسلیحات می فروشند که خود در جای دیگر به نفع این پروژه استفاده می شود. 

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: طرح «معامله قرن» تا جایی یکطرفه است که حتی گروه ابومازن که گاهی در مذاکرات صلح شرکت کرده و شروط اسرائیل یا آمریکا را می پذیرد، نیز حاضر نشده است در مذاکرات مربوط به این پروژه شرکت کند لذا ترامپ همچنان آمادگی لازم را برای اجرای این طرح خود در منطقه نمی بیند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet