هدر موبایل
1398/05/29 18:30:05
سرویس بین الملل

دیدار نایب رئیس مجلس خلق جمهوری دموکراتیک خلق کره با نایب رئیس مجلس شورای اسلامی

پاک چون مین نائب رئیس مجلس خلق اعلا کره شمالی با دکتر مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
دیدار نایب رئیس مجلس خلق جمهوری دموکراتیک خلق کره با نایب رئیس مجلس شورای اسلامی پاک چون مین نائب رئیس مجلس خلق اعلا کره شمالی با دکتر مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201908101986653607.jpg دیدار,نایب,رئیس,مجلس,خلق,جمهوری,دموکراتیک,خلق,کره,با,نایب,رئیس,مجلس,شورای,اسلامی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پاک چون مین نائب رئیس مجلس خلق اعلا کره شمالی با مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

پزشکیان در ابتدای این دیدار سرمایه گذاری های مشترک در بخش اقتصادی وتجاری دو کشور را حائز اهمیت دانست و افزود:« جمهوری اسلامی ایران از توسعه مبادلات اقتصادی و تجاری خود با کره شمالی استقبال می کند».

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تحریم های ظالمانه اقتصادی آمریکا را به صورت مستقیم متوجه مردم دو کشور دانست و تصریح نمود: «دو کشور دارای دشمنی مشترک هستند و لازم است از طریق توسعه روابط فی مابین، تحریم ها و فشارهای موجود خنثی گردد».

پزشکیان تقویت و تعمیق همکاری های دو کشور در عرصه های پارلمانی، سیاسی، اقتصادی و بین المللی را مهم دانست و گفت:«ضرورت دارد تا تعاملات و تبادل نظر جدی در افزایش مراودات و مناسبات دو کشور صورت گیرد».

وی همچنین اظهار کرد : مهمترین ابزار آمریکا علیه ایران و کره شمالی استفاده از تحریم‌های همه جانبه به ویژه اقتصادی است ولی تاکنون نتوانسته است در اراده دو کشور خللی وارد کند».

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، آمریکا را طرف قابل اعتمادی ندانست و ابراز داشت:« کره شمالی و جمهوری اسلامی ایران تا کنون توانسته اند به عنوان دو کشور مستقل در برابر آمریکا بایستند و برای استقلال خود مبارزه کنند».

پاک چون مین نائب رئیس مجلس جمهوری دموکراتیک خلق کره حضور در مجلس شورای اسلامی را فرصت مغتنمی برای توسعه روابط دو جانبه برشمرد و ابراز داشت:«موفقیت‌های دولت و مردم ایران در مقابله با تحریم‌های آمریکا در خور تشویق است».

وی همچنین گفت: دو کشور همواره از روابط خوب و دوستانه‌ای در عرصه‌های مختلف برخوردار هستند.

در ادامه این دیدار پاک چول مین روابط فیمابین را قابل ملاحظه خواند و اظهار داشت:« تعامل و همکاری های همه جانبه گروه های دوستی پارلمانی دو کشور، موجب تقویت مناسبات فیمابین به ویژه در امور پارلمانی خواهد شد».

در پایان این دیدار نائب رئیس مجلس اعلا خلق کره از مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی برای سفری رسمی به پیونگ یانگ دعوت کرد./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet