ایام محرم 1398
1388/07/20 17:00:00
سرویس صحن
لاریجانی در نشست مشترک با شورای مرکزی فراکسیون اقلیت خبر داد

تشکیل کمیسیون های منطقه ای در مجلس

**علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با اعضای شورای مرکزی فراکسیون خط امام(ره) از تشکیل کمیسیون‌های منطقه‌ای مجلس در آینده خبر داد.

سخنگوی فراکسیون خط امام (ره) مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به نشست مشترک اعضای شورای مرکزی فراکسیون با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وضعیت بازداشت شدگان و لزوم توجه به قانون در برخورد با آنها، ابراز نگرانی از عدم برخورد جدی با عوامل مقصر درکهریزک، جلوگیری از مداخله نظامیان در سیاست برخورد دوگانه با روزنامه‌ها و تعطیلی برخی از آنها از جمله محورهای این نشست بود که اعضای شورای مرکزی به آن پرداختند و رییس مجلس نیز به این نگرانی‌ها پاسخ داد.

وی انتقاد از عملکرد صداوسیما، فیلترشدن سایت فراکسیون خط امام(ره)، پرهیز از زیر سئوال بردن هویت گذشته نظام و سانسور بعضی از نمایندگان را از دیگر محورهای این جلسه ذکر کرد.

سخنگوی فراکسیون اقلیت خاطر نشان کرد: در این جلسه همچنین اعضا شورای مرکزی به عدم پاسخگویی وزرا به نمایندگان، توجه به نقش آفرینی مجلس در اداره امور، مذاکرات هسته‌ای و لزوم ارائه گزارش مسئولان در این زمینه به مجلس تاکید کردند.

قنبری گفت: نگرانی از نرخ روز افزون تخلفات دولت از قانون، توهین به مراجع، پلمپ کردن حزب اعتماد ملی و بی‌ثباتی در مدیریت‌ها از مواردی بود که در این نشست مطرح شد.

نماینده ایلام یادآور شد: لاریجانی با سخنان اعضا شورای مرکزی در خصوص لزوم حفظ استقلال و جایگاه مجلس همراه بودند و تاکید کردند که این مسئله نیازمند شناخت نمایندگان از حقوق و وظایف خود است.

وی ادامه داد: همچنین لاریجانی به ضرورت کار کارشناسی در مجلس اشاره کردند و گفتند که در جهت تقویت مرکز پژوهش‌ها اقداماتی در دست انجام است.

سخنگوی فراکسیون اقلیت اظهار داشت: رییس مجلس عنوان کرد که در نظر دارند در کنار کمیسیون‌های تخصصی، کمیسیون‌های منطقه‌ای در مجلس را‌اندازی کنند تا به نیاز‌های مناطق توجه بیشتری شود.

وی ادامه داد: به اعتقاد لاریجانی، کمیته ویژه مجلس در بحث حوادث پس از انتخابات، عملکرد خوبی داشته و با گزارش‌های خود به مسئولان، تاثیر به سزایی در حل مسائل پیش آمده بعد از انتخابات داشته است که گزارش این کمیته در آینده نه چندان دور به اطلاع نمایندگان خواهد رسید.

قنبری گفت: ایشان تاکید کردند که باید آرامش به کشور برگردد و همه باید در این جهت حرکت کنیم.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet