هدر موبایل
1398/06/03 10:49:47
سرویس سیاسی
رنجبرزاده:

گزارش عملکرد منتخبین ملت جزو وظایف ذاتی احزاب است

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی می گوید: احزاب در طول مدت خدمت رسانی باید در کنار کاندیدایی که منتخب مردم شده است قرار بگیرند و مجموعاً به مردم درباره فعالیت ها گزارش دهند.
گزارش عملکرد منتخبین ملت جزو وظایف ذاتی احزاب است عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی می گوید: احزاب در طول مدت خدمت رسانی باید در کنار کاندیدایی که منتخب مردم شده است قرار بگیرند و مجموعاً به مردم درباره فعالیت ها گزارش دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201901109791881387.jpg گزارش,عملکرد,منتخبین,ملت,جزو,وظایف,ذاتی,احزاب,است Icana

اکبر رنجبر زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره با نقش تحزب در نظام انتخاباتی کشور و پاسخگویی احزاب،گفت: زمانی پاسخگویی احزاب می تواند در تثبیت موقعیت احزاب در بین توده‌های مردم کمک کند که احزاب نقش آفرینی شان را برای مردم روشن شود و رفتارها و افکار احزاب باید برای مردم ملموس و آشکار باشد که آنها چه کاره اند و چه تاثیری می گذارند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، افزود:اگر عملکرد،مسیر و جهت گیری احزاب برای مردم به صورت پایدار، مداوم ، مستمر و شفاف باشد و در روند زندگی مردم اثرگذار باشند؛ حتما جایگاه آنها تایید می‌شود و مردم برای تصمیم سازی و تصمیم گیری ها در انتخاباتدنباله رو احزاب خواهند بود. 

بیشتر بخوانید:

 

رفتارها و افکار احزاب باید برای مردم ملموس و آشکار باشد که آنها چه کاره اند و چه تاثیری می گذارند.

وی با بیان اینکه فعالیت احزاب فصلی و در مقطع زمانی انتخابات فعالیت می‌کنند، ادامه داد: احزاب تا امروز خیلی نتوانستند کارنامه خوبی از خودشان ظهور و بروز دهند و معمولاً احزاب به تعطیلی کشانده می شوند؛ در واقع چند ماه بعد از انتخابات ظاهر می شود و بعد از انتخابات رنگ می بازند و به حاشیه رانده می شوند.

رنجبرزاده با بیان اینکه ماشین فکر و عملی احزاب بعد از انتخابات به اصطلاح به پارکینگ می رود، مطرح کرد:در چهار سال بعدی و در انتخابات بعدی دوباره فعال می‌شوند و این اصلاً جالب نیست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه مردم وظیفه دارند برای اداره امور رای بدهند و انتخاب کنند و احزاب نیز وظیفه دارند روشنگری کنند و افراد و کاندیداهای خودشان را معرفی کنند، تاکید کرد: احزاب در طول خدمت گزاری و خدمت رسانی منتخبین  به مردم وظیفه دارند اطلاع‌رسانی کنند و مسیر را برای منتخبین باز کنند، همیار و همراهشان باشند از عوامل خطر آنها را مراقبت و محافظت کنند و اگر انحرافاتی رخ بدهد آن را  احیاناً گزارش بدهند تا اثرگذاری آن ها کارساز باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به ضعف تحزب در کشور مطرح کرد: اگر احزاب مدام از افراد حمایت کنند و شعار بدهند، شائبه پیش می آید که گروهی جمع شدند و افرادی را انتخاب می کنند و این افراد فقط این گروه را پوشش می‌دهند و این یک رفتار دو جانبه است و به مردم کاری ندارند، درحالی که اصلاً کار احزاب این است که جریان سازی کنند.

وی با بیان اینکه احزاب باید برای خوراک پیشرفت و توسعه کشور، توسعه منطقه ،عمران و آبادانی و جهت گیری سیاسی ،معادلات بین‌المللی داخلی ، ملی و

احزاب درطول خدمت گزاری و خدمت رسانی منتخبین  به مردم وظیفه اطلاع‌رسانی دارند، باید مسیر را برای منتخبین باز کنند،همیار و همراهشان باشند.

بین المللی همه اینها برنامه داشته باشد، خاطرنشان کرد: احزاب در طول مدت خدمت رسانی در کنار کاندیدایی که منتخب مردم شده است باید قرار بگیرند و مجموعاً به مردم گزارش بدهند که این کارها را انجام دادیم و این عملکرد را داشتیم.

رنجبرزاده ادامه داد: احزاب باید توضیح دهند که چه موضع گیری های ملی و بین المللی داشته اند،از طرح‌ها و لوایح و قوانین بیان شده و پیش نویس آنها تهیه شده مردم مطلع شوند و مردم بدانند که احزاب چه فعالیتی انجام می‌دهند،آنموقع است که مردم به احزاب رجوع می کنند و با آنها همراه می شوند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه شناسنامه افراد و گزارش عملکرد جزو وظایف ذاتی احزاب است، تصریح کرد:اینجا است که موضوع گزارش عملکرد به مردم از طرف احزاب مغفول مانده است و احزاب هیچ گزارشی به مردم نمی‌دهند و هیچ برنامه و راهی هم برای منتخبین آن ها که در مجلس ،ریاست جمهوری و یا هرکجای دیگر باشند برای مردم مشخص نیست.

عضوهیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتخابات در کشور ما بر محور احزاب نیست،مطرح کرد: متاسفانه احزاب در کشور بعد از انتخابات همه به حال خودشان رها می شوند و بعد از ۴ سال ویا دوره بعدی دوباره کم‌کم ظاهر می شوند و این مسیر درستی برای تصمیم سازی افراد نیست و مردم هم به سمت احزاب نخواهند رفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet