ایام محرم 1398
1398/05/31 09:06:00
سرویس سیاسی
تجری:

برگزاری رفراندوم در فضای کنونی کشور ضروری نیست

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر عدم خلاء قانونی برگزاری رفراندوم، گفت: مشکلی در کشور قوای سه گانه و حاکمیت را مستاصل نکرده بنابراین در فضای کنونی برگزاری رفراندوم ضروری نیست.
برگزاری رفراندوم در فضای کنونی کشور ضروری نیست عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر عدم خلاء قانونی برگزاری رفراندوم، گفت: مشکلی در کشور قوای سه گانه و حاکمیت را مستاصل نکرده بنابراین در فضای کنونی برگزاری رفراندوم ضروری نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201604108298738652.jpg برگزاری,رفراندوم,در,فضای,کنونی,کشور,ضروری,نیست Icana

فرهاد تجری  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به وضعیت قانون برگزاری رفراندوم، گفت: شرایط برگزاری رفراندوم در قانون اساسی و قانون عادی مصوب سال 68 پیش بینی شده است. بر اساس قانون علاوه بر تصویب موضوع  رفراندوم در مجلس شورای اسلامی، موافقت مقام معظم رهبری لازمه برگزاری رفراندوم است.

فضای برگزاری رفراندوم وجود ندارد

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلان غرب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امروز در کشور مشکلات کلان تری وجود دارد لذا فضای پرداختن به رفراندوم نیست. به نظر می رسد ساختار سیاسی کشور نیز مشخص و نیازی به برگزاری همه پرسی نیست.

وی افزود: برخی گروه های سیاسی موضوعاتی را مطرح می کنند اما مشکلی نیست که قوای سه گانه و حاکمیت را مستاصل کرده باشد. بنابراین در این فضا برگزاری رفراندوم ضروری نیست.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: علاوه بر این موضوعات ما خلاء قانونی برای برگزاری رفراندوم در کشور نداریم، قانون مشخص و شفاف است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet