ایام محرم 1398
1398/05/31 11:16:00
سرویس سیاسی
رضایی:

اروپایی ها مانع سوخت گیری هواپیماهای ایران در عراق می شوند

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه معافیت شرکت هواپیمایی ای تی آر از تحریم ایران امتیاز ویژه ای برای ما نیست، گفت: متاسفانه آنها شرکت های مهم را تحریم کردند تا جایی که مانع سوخت گیری هواپیمای ایران در عراق شدند.
اروپایی ها مانع سوخت گیری هواپیماهای ایران در عراق می شوند رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه معافیت شرکت هواپیمایی ای تی آر از تحریم ایران امتیاز ویژه ای برای ما نیست، گفت: متاسفانه آنها شرکت های مهم را تحریم کردند تا جایی که مانع سوخت گیری هواپیمای ایران در عراق شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/201903109645439947.jpg اروپایی,ها,مانع,سوخت,گیری,هواپیماهای,ایران,در,عراق,می,شوند Icana

محمدرضا رضایی کوچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به تصمیم شرکت هواپیمایی ای تی آر مبنی بر توقف برنامه تحویل مابقی سفارش ایران به دلیل تحریم جدید آمریکا، گفت: اینکه یک شرکت هواپیمای فرانسوی- ایتالیایی مجاز شده است تجهیزات هواپیمایی به ایران بفروشد را نمی توان امتیازی خاص در نظر گرفت زیرا این اقدام اروپا پررنگ و تاثیرگذار نیست.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:  اروپایی ها باید به صورت جامع تر به تعهدات خود عمل کنند. متاسفانه شرکت های مهم تحریم هستند و هیچ امکاناتی را در اختیار ایران قرار نمی دهد.

وی افزود: متاسفانه آنها تا جایی پیش رفتند که به هواپیمای ایران در عراق سوخت نمی دهند و این نشان از عدم تعهد اروپایی است، ما در این شرایط به صورت متقابل عمل خواهیم کرد زیرا اروپایی ها یک جانبه همه تعهدات مرتبط با برجام را زیر پا گذاشتند.

رضایی کوچی یادآور شد: اروپایی‌ها همیشه از اهداف آمریکایی‌ها پیروی کرده و نمی‌توانند منافع آنها را نادید بگیرند، توقف برنامه شرکت هواپیمایی ای تی آر مبنی بر توقف تحویل مابقی سفارش ایران نیز در همین راستا اتخاذ شده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت‌های اروپایی اگر نظر مساعدی نسبت به مبادلات تجاری و اقتصادی با جمهوری اسلامی داشته باشند، در حوزه فروش هواپیما به ایران باید تصمیم های مهم تر و گام های بلندتری را بردارند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet