ایام محرم 1398
1398/06/01 15:01:27
سرویس اجتماعی
پوربافرانی به مناسبت روز پزشک:

تامین سلامت عمومی به حفظ حرمت پزشکان گره خورده است

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، با بیان اینکه پزشکان به عنوان نخبگان جامعه باید مورد توجه ویژه قرار گیرند تاکید کرد که حقوق جامعه پزشکی با حقوق مردم آمیخته است و ایجاد ناامیدی در بین این قشر که در جهت تامین سلامت عمومی تلاش می‌کنند تبعاتی به همراه دارد.
تامین سلامت عمومی به حفظ حرمت پزشکان گره خورده است عضو کمیسیون بهداشت مجلس، با بیان اینکه پزشکان به عنوان نخبگان جامعه باید مورد توجه ویژه قرار گیرند تاکید کرد که حقوق جامعه پزشکی با حقوق مردم آمیخته است و ایجاد ناامیدی در بین این قشر که در جهت تامین سلامت عمومی تلاش می‌کنند تبعاتی به همراه دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101137296164.jpg تامین,سلامت,عمومی,به,حفظ,حرمت,پزشکان,گره,خورده,است Icana

عباسعلی پوربافرانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به مناسبت روز پزشک، گفت: جامعه پزشکی نیازمند حمایت و توجه است، چرا که نخبگانی هستند که در لباس پزشکی در جهت تامین سلامت عمومی گام برمی‌دارند.

نماینده مردم نایین، خور، بیابانک در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این توجه هم باید از سوی جامعه و هم مسئولان مربوطه لحاظ شود، چرا که ایجاد ناامیدی در بین قشری که خدماتشان مرتبط با سلامت مردم است، تبعاتی را به همراه خواهد داشت.

فرار مالیاتی برخی پزشکان نباید به کل جامعه پزشکی تعمیم داده شود

وی تصریح کرد: هم‌اکنون موضوع فرار مالیاتی پزشکان که مطرح شده نباید به کل جامعه پزشکی تعمیم داده شود، همچنین در خصوص خطای پزشکی ممکن است با برخی پزشکان برخورد شده و حتی منجر به صدور حکم نیز شده باشد، اما نباید خطای آنها به حساب جامعه پزشکی گذاشته شود.

پوربافرانی خاطرنشان کرد: جایگاه پزشکان در حوزه آموزشی نیز باید به طور ویژه دیده شود و نباید با تغییر کوریکولوم‌ها یا ظرفیت‌های پزشکی به جایگاه این قشر لطمه وارد شود، چرا که افزایش ظرفیت‌های پزشکی دستخوش برخی اظهارنظرها قرار می‌گیرد.

نبود پزشک متخصص در مناطق محروم حاصل سوءمدیریت در توزیع منابع انسانی است

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: آنچه مسلم است حقوق جامعه پزشکی با حقوق مردم آمیخته است، بنابراین افزایش ظرفیت‌ها نباید بدون تدبیر صورت بگیرد، چرا که  سطحی‌نگری در این بخش، فعالیت‌های حوزه پزشکی را فشل کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: گاه سوءمدیریت در حوزه توزیع منابع انسانی مشکلاتی را ایجاد می‌کند، چرا که اگر قرار باشد تمام پزشکان در مراکز استان‌ها فعالیت کنند، مردم مناطق محروم را از حضور پزشکان متخصص و بهره‌مندی از امکانات پزشکی محروم می‌کند، بنابراین باید با مدیریت صحیح منابع انسانی به گونه‌ای اقدام شود که هم حقوق مردم تضییع نشود و هم حقوق جامعه پزشکی حفظ شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet