خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/06/02 09:18:50
سرویس سیاسی
اینستاملت گزارش می دهد

قیاس اصولگرایان و اصلاح طلبان از منظر عارف/ چرا روسای «اینستکس» برکنار شدند/ الزامات دیپلماسی ایران در قبال مسلمانان کشمیر

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.
قیاس اصولگرایان و اصلاح طلبان از منظر عارف/ چرا روسای «اینستکس» برکنار شدند/ الزامات دیپلماسی ایران در قبال مسلمانان کشمیر اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است. https://cdn.icana.ir/d/019/201908104022947692.jpg قیاس,اصولگرایان,و,اصلاح,طلبان,از,منظر,عارف/,چرا,روسای,«اینستکس»,برکنار,شدند/,الزامات,دیپلماسی,ایران,در,قبال,مسلمانان,کشمیر Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

صفحه اینستاگرام دکتر علی لاریجانی مطالب زیر را منتشر کرده است.

رئیس مجلس با حضور در شرکت سروش دیزل مپنا، از بخش های مختلف این شرکت بازدید کرد.
لازم به ذکر است که این شرکت در سال نود و چهار با انعقاد قراردادی انحصاری با شرکت هیوندایی موتورز کره جنوبی برای تولید محصول کامیونت و مینی بوس فعالیت خود را آغاز کرد. برنامه ریزی برای تولید دو هزار دستگاه کامیونت، مینی بوس و آمبولانس از اهداف این شرکت محسوب می شود.

علی مطهری  یادداشت زیر را منتشر کرده است.

اقدام دولت هند در رفع خودمختاری ایالت جامو و کشمیر مسئله مهمی است که کشورهای اسلامی نباید نسبت به آن بی‌تفاوت باشند. این موضع جمهوری اسلامی ایران که دو طرف را به خویشتنداری دعوت می‌کند کافی نیست. اولاً در اینجا مردم کشمیر در جایگاه مظلوم قرار دارند و دولت هند در جایگاه ظالم که حق قانونی آنها را ضایع کرده است. ثانیاً همبستگی اسلامی ایجاب می‌کند که ما نسبت به سرنوشت سایر مسلمانان بی‌تفاوت نباشیم. البته تخم مسئله کشمیر را سالها پیش استعمار انگلیس زمان جدا شدن بخش مسلمان هند یعنی پاکستان از این کشور کاشت به این نحو که بخشی از کشمیر مسلمان را به پاکستان و بخش دیگر را به هند داد تا همیشه نزاع در آن منطقه برقرار باشد و مسلمانان آرامش نداشته باشند، همچنان که تخم مسئله فلسطین را نیز انگلیس در خاورمیانه کاشت تا مسلمانان همواره در نزاع باشند و پیشرفت نکنند.
وظیفه جمهوری اسلامی ایران در موضوع کشمیر بیشتر از آن است که تاکنون از خود بروز داده است. متأسفانه سیاست خارجی کشور ما به موضوع همبستگی و برادری اسلامی توجه کافی ندارد. در گذشته نیز در موضوع مورد اختلاف آذربایجان و ارمنستان یعنی قره‌باغ، ما با آنکه حق با آذربایجان بود، به خاطر ملاحظات قومی در مجموع طرف ارمنستان را گرفتیم. یا درباره آزار و اذیت مسلمانان چین توسط دولت این کشور موضع مناسب نگرفتیم و همین طور درباره رفتار روسیه با مسلمانان چچن در سالهای پیش.
امیدوارم سیاست خارجی کشورمان در موضوع کشمیر روش گذشته را تکرار نکند و در جهت احقاق حق این مردم مظلوم تلاش نماید.

علاءالدین بروجردی نیز گفت و گوی زیر را منتشر کرده است.

  فشار آمریکایی‌ها عامل برکناری روسای کانال مالی «اینستکس» است
🔺نمره رد اعتمادسازی اروپا در قبال ایران
💢عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: #آمریکا اکثر روسای #اینستکس را #تهدید به ممنوعیت ورود به آمریکا و ندادن ویزا می کند و با توجه به اینکه امکان رفتن به آمریکا برای #اروپایی ها مهم است مجبور به استعفا می شوند.
🔹علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به برکناری «برنرد اربل»، دومین رئیس #کانال_مالی موسوم به اینستکس، اظهار داشت: فکر میکنم این موضوع یک عامل اساسی بیشتر ندارد و آن فشارآمریکایی ها است چراکه ایالات متحده مانع از برداشتن هر گامی می شود که در جهت تحقق برجام است.
🔹وی افزود: این در حالی است که آمریکایی ها از برجام خارج شده و علاقه ای به داشتن رابطه منطقی و مبتنی بر توافقات برجام در جهت رفع تحریم ها از سوی اروپایی ها با ایران ندارند از این رو با هرگامی که اروپایی ها برمیدارند آنها را تحت فشار قرار می دهد.
🔹بروجردی تصریح کرد: آمریکا اکثر روسای اینستکس را تهدید به ممنوعیت ورود به آمریکا و ندادن ویزا می کند و با توجه به اینکه امکان رفتن به آمریکا برای اروپایی ها مهم است مجبور به استعفا می شوند.
🔹عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در پایان خاطرنشان کرد: تا امروز نمره اروپا در ایجاد اعتمادسازی نسبت به جمهوری اسلامی ایران و اجرای تعهدات برجام نمره رد است اما امیدواریم آنها تلاش کنند تا بتوانند نمره قبولی را بگیرند.

مسعود پزشکیان مطالب زیر را منتشر کرده است.

کنفرانس بین المللی جوامع ایمن با حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر بهداشت در تبریز برگزار شد
کنفرانس جامعه ایمن حدود سه دهه است که در کشورهای مختلف برگزار می‌شود و امسال این گردهمایی علمی به علت فعالیتهای خوب و توان علمی مرکز تحقیقات حوادث ترافیکی #تبریز با حضور بیش از ۲۰ کشور خارجی در شهر تبریز برگزار شد
مهمترین محورهای این کنفرانس را می‌توان مدیریت ایمنی راه، ایمنی زیر ساخت‌ها و راه، وسایل نقلیه ایمن، ایمنی کاربران راه، خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در حوادث ترافیکی، جامعه ایمن در کشورهای درحال توسعه، ایمنی گروههای آسیب پذیر، پیشگیری از خشونت و خودکشی، پیشگیری از سوختگی، ایمنی کودکان در بحران های بین المللی و ایمنی شغلی برشمرد.


نایب رییس مجلس همچنین از نحوه مدیریت بحران حریق ارسباران انتقاد کرده است.

سرعت مداخله در بحران حریق ارسباران قابل قبول نیست/ لزوم تجهیز آذربایجان به امکانات آبپاش هوایی
با توجه به فقر جنگل و پوشش گیاهی در ایران، انتظار می‌رود مهار #آتش_سوزی پوشش‌های جنگلی در کشور با حساسیت و سرعت سازمان‌دهی بهتری صورت گیرد
اینکه علیرغم درخواست‌های مکرر از استان برای کمک‌رسانی جهت مهار آتش سوزی در ارسباران، پس از سه روز آتش سوزی و نابودی صدها هکتار از جنگلهای بکر #ارسباران، اقدامی از سوی نهادهای مرکز صورت نگرفت، قابل قبول نیست.
باتوجه به اینکه بالگردهای مختلف در منطقه آذربایجان وجود دارد، چرا نباید تجهیزات آبپاش هوایی در این منطقه وجود داشته باشد؟ مگر هزینه خرید سبدهای آبپاش چقدر است که برای تجهیز جنگل‌های ارسباران طی سالیان گذشته، کوتاهی شده است؟
در این چند روز، از مسئولان مرتبط پیگیر موضوع بودم ؛ که ابتدا تاکید بر مهار آتش‌سوزی داشتند ولی مجدد با شروع دوباره آتش‌سوزی، با مسئولان کشوری و آقای استاندار صحبت کردم تا اقدامات لازم برای تسریع در مهار حریق ، انجام گیرد.


محمدرضا عارف مطلب زیر را منتشر کرده است

تقویت و میدان‌دادن به تشکل‌ها و احزاب، و آزادی عمل آنها در چارچوب قوانین و مقررات ضرورت حاکمیت مردم‌سالاری و مشارکت مردم در همه امور است.
حاکمیت مردم‌سالاری دینی و اجرای اصول مختلف قانون اساسی بویژه فصل سوم قانون اساسی، ضرورت تحزب و توجه به تشکل‌های شناسنامه‌دار را ایجاب می‌کند.
این یک واقعیت است که متاسفانه عده‌ای از منافع فعالیت جبهه‌ای استفاده می‌کنند و در بزنگاه‌ها هیچگونه پایبندی به مرام و مسلکی ندارند. نمونه‌اش را در انتخابات مجلس دهم و لیست امید دیده‌ایم.
وجه مشترک دو جریان اصیل انقلاب باور به ارزشها و تمامی اصول قانون اساسی است؛ ولی در برخی تاکتیک‌ها و روش‌ها اختلافاتی بین این دو جریان است، بخصوص در نگاه به مردم و آزادی و مقوله جمهوریت نظام.
هنر اصلاح‌طلبان جذب است؛ اما در نقطه مقابل جریان رقیب تبحر زیادی در دفع و طرد نیروها دارد.
بخشهایی از اصولگرایان اعتقاد جدی به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ندارند.
در مقوله های فرهنگی همچون ممیزی و سانسور نیز اختلاف نظر جدی بین ما و اصولگرایان وجود دارد.
گفتمان اصلاح‌طلبی به جد اعتقاد دارد که نباید خود را قیم مردم بدانیم و برای آنها تصمیم بگیریم اما جریان رقیب چنین اعتقادی ندارد.

غلامرضا تاجگردون  روز پزشک مصادف با اول شهریور را تبریک گفته است.

محمود صادقی مطالب زیر را از حساب کاربری توئیتر خود در صفحه اینستاگرام منتشر کرده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نیز مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است.

قاسم احمدی لاشکی از حضور شب گذشته خود در برنامه مناظره خبر داده است.

محمد دامادی با انتشار عکس زیر از حضور در مراسم گرامیداشت سومین سال فعالیت انجمن صنفی بانوان خبرنگار مازندران خبر داده است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet