خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/07/20 15:35:00
سرویس صحن

تجمع تعدادی از داوطلبان آزمون فراگیر پیام نور مقابل مجلس

**تعدادی از داوطلبان آزمون فراگیر پیام‌نور در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مقابل مجلس تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، تعدادی از داوطلبان آزمون فراگیر پیام نور در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، بعد از ظهر امروز در اعتراض به تصحیح اوراق و در نظر گرفتن محدودیت ظرفیت مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

دانش‌پذیران فراگیر دانشگاه پیام نور در اعتراض خود عنوان می‌کردند که رییس سابق دانشگاه پیام نور اعلام کرده بود 300 هزار دانشجو در مراکز پیام نور مقطع کارشناسی پذیرفته می‌شوند بطوری که 240 هزار نفر از طریق آزمون سراسری و 60 هزار نفر نیز از طریق آزمون دانشگاه پیام نور جذب خواهند شد،این در حالی است که پس از برگزاری آزمون سراسری 87 درصد که 263 هزار و 166 نفر می‌شوند از طریق این آزمون جذب شده و تنها 12 درصد برای داوطلبان فراگیر پیام نور در نظر گرفتند.

به گفته‌ این معترضین باید 20 درصد از این داوطلبان فراگیر جذب دانشگاه‌های پیام نور می‌شدند.

داوطلبان فراگیر دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد نیز در بین این تجمع‌کنندگان، عنوان کردند: قرار بود از بین 104 هزار و 347 نفر داوطلب کارشناسی ارشد نیز تعداد بیشتری جذب شوند، اما فقط شش هزار نفر از این تعداد مورد پذیرش قرار گرفتند.

معترضان علاوه بر اعتراض‌شان نسبت به تصحیح اوراق و تعیین شرط معدل اظهارداشتند که امسال برای رشته‌ها ظرفیت مشخص کرده‌اند، در حالی که در دفترچه عنوان شده ظرفیت‌ها نامحدود است.

این معترضان تاکنون در مقابل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور و سازمان سنجش تجمع کرده اند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet