هدر موبایل
1398/06/02 21:52:45
سرویس سیاسی
ارزیابی نمایندگان ملت از عملکرد دولت روحانی در هفته دولت

افزایش تعامل دولت با مجلس مانع اجرای ناقص قوانین می‌شود

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است دولت در برخی تصمیم‌گیری‌ها و نحوه اجرای قوانین با اشتباهاتی مواجه شد که تعامل بیشتر آن نهاد با مجلس می‌تواند جلوی آن را بگیرد.
افزایش تعامل دولت با مجلس مانع اجرای ناقص قوانین می‌شود سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است دولت در برخی تصمیم‌گیری‌ها و نحوه اجرای قوانین با اشتباهاتی مواجه شد که تعامل بیشتر آن نهاد با مجلس می‌تواند جلوی آن را بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201906102982603388.jpg افزایش,تعامل,دولت,با,مجلس,مانع,اجرای,ناقص,قوانین,می‌شود Icana

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، همزمان با آغاز هفته دولت، شهیدان رجایی و باهنر را به عنوان دو الگوی بارز مدیریت نظام جمهوری اسلامی دانست که از این طریق در دل ملت ایران محبوبیت داشتند و گفت: آنها به دلیل خلوص نیت در کار، مدیریت جهادی، ساده زیستی، صداقت با ملت، برخاستن از متن ملت و زندگی در میان آنها توانستند در کنار عملکرد مثبت، محبوبیت نیز کسب کنند.

پاسخ منفی غرب به اعتماد دستگاه دیپلماسی

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه دیپلماسی و سیاست خارجی دچار اشتباهات محاسباتی شد، عنوان کرد: دستگاه دیپلماسی به غربی ها و آمریکایی ها اعتماد کرد و بر اساس آن مذاکرات و توافقاتی را در دستور کار قرار داد اما طرف غربی به این اعتماد پاسخ منفی و سلبی داد که امروز نتیجه آن را شاهد هستیم.

وی در ادامه با یادآوری این مطلب که دولت مدعی بود می تواند با توافق، تحریم ها علیه ایران را بردارد اما امروز حتی وزیر امور خارجه کشورمان نیز تحریم شده، اظهار داشت: نتیجه تصمیمات دولت عکس شد و تحریم های ظالمانه بیشتری برخلاف موازنه ایجاد شده علیه ملت ایران اعمال شد که دلیل آن نیز به خاطر اعتمادی بود که دستگاه دیپلماسی به غرب کرد.

دولت پاسخ سؤالات و تذکرات نمایندگان را بدهد

نقوی حسینی ادامه داد: این رویدادها باید درسی برای دولتمردان باشد که آمریکا و غرب قابل اعتماد نبوده و نباید بر اساس تصمیمات آنها اقدامات خود را تنظیم کنیم.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه دولت بسیار بهتر از اینها می تواند در چارچوب قانون اساسی و آیین نامه داخلی با مجلس تعامل کند، خاطرنشان ساخت: بسیاری از سوالات و تذکرات نمایندگان و نتیجه تحقیق و تفحص ها روی زمین مانده و هنوز نتیجه گیری نشده است؛ گاهی نیز دولت خلاف قانون عمل کرده و یا آن را به درستی اجرا نمی کند در حالی که تعاملات میان قوا به خصوص دولت و مجلس در موفقیت این نهاد و نحوه اجرای قوانین تأثیر بسزایی دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet