هدر موبایل
1398/06/03 10:05:35
سرویس سیاسی
/اینستاملت/

ادامه اختلاف نظرها درباره برجام ؛ از دیدگاه مطهری تا نگاه شمخانی/مرز حمایت از افشاگران فساد اقتصادی تا کجا است

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.
ادامه اختلاف نظرها درباره برجام ؛ از دیدگاه مطهری تا نگاه شمخانی/مرز حمایت از افشاگران فساد اقتصادی تا کجا است اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است. https://cdn.icana.ir/d/019/201908105258701079.jpg ادامه,اختلاف,نظرها,درباره,برجام,؛,از,دیدگاه,مطهری,تا,نگاه,شمخانی/مرز,حمایت,از,افشاگران,فساد,اقتصادی,تا,کجا,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

علی مطهری مطلب زیر را منتشر کرده است.

برجام با وضع فعلی هم به نفع نظام است
علی مطهری، درباره‌ی اظهارات اخیر علی شمخانی در مصاحبه با ان.‌بی.سی که تیتر یک روزنامه‌ی کیهان شد به انصاف نیوز گفت: به‌نظر من این اظهارنظر آقای شمخانی مصرف خارجی داشته و برای به انفعال کشاندن طرف آمریکایی این سخن را گفته‌اند و خواسته‌اند آنها را تهدید کنند که خروج ما از برجام محتمل است.
به‌هرحال موضع ایشان یک موضع شخصی است و با موضع نظام فاصله دارد. برجام تصمیم کل نظام از جمله مقام رهبری بود و به نفع نظام بود و با وضع فعلی هم به نفع نظام است و اساسا آمریکا به‌خاطر اینکه برجام به نفع ایران بود از آن خارج شد. اگر برجام ادامه پیدا کند بسیاری از محدودیت‌های ایران مثل غنی‌سازی اورانیوم و خرید و فروش سلاح برداشته می‌شود.

علاءالدین بروجردی متن گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت درباره مذاکرات مکرون و ظریف درباره آینده برجام را منتشر کرده است.

علی اصغر یوسف نژاد مطلب زیر را منتشر کرده است
شرایط برای حذف چهار صفر از پول ملی در کشور مهیا نیست

#علی‌اصغر_یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تجربه کشورهایی که صفرهایشان را از پول ملی حذف کردند، اظهار کرد: زمان حذف چهار صفر وقتی است که تورم تقریبا یک رقمی و کشور از لحاظ رشد اقتصادی رونق داشته است.
وی با بیان اینکه اگر در شرایط درست و مناسب این طرح اجرا نشود، ممکن است صفرها دوباره بازگردد، تصریح کرد: حذف چهار صفر باید در پایان و آخرین مرحله از فعالیت ها در ساختار اقتصادی با بسته اقتصادی مناسبی همراه باشد تا سرعت گردش پولی در تولید بیشتر شود و تولید در جایگاه مناسبی قرار گیرد.
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر دولت سعی دارد حلقه آخر فعالیت از این زنجیره را به اول آورد که ممکن است در اجرای طرح و برنامه موفق نشود.
#یوسف‌نژاد با توجه به تجربه کشورهایی که در اجرای حذف صفر موفق بودند، گفت: بعضی از شاخص های کلان اقتصادی باید در جایگاه و بستر مناسب برای اجرا باشد در غیر این صورت اثر روانی در جامعه و هزینه برای دولت دارد.
وی تاکید کرد: حذف چهار صفر حتی در شرایط عادی اتفاق خاصی در تولید و و روند اقتصادی رقم نمی زند، تنها در حسابداری یک سری تغییرات ایجاد می شود که اعداد گرد شده و در مقیاس  کوچکتر محاسبات انجام می شود.
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه شرایط برای حذف چهار صفر مناسب نیست، ادامه داد: شرایط زمانی بدون اقدامات اولیه و پایه ای در اقتصاد به صلاح و منفعت نیست.
یوسف نژاد خاطرنشان کرد: باید دید شرایط اقتصادی، تولیدی، شاخص های کلان اقتصادی و متغیرهای اقتصادی در آن بستری که انجام شد، چگونه بوده است.
این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت برای اجرای این گونه طرح ها باید با مردم، مجامع و مراجع تخصصی، حرفه ای، مراکز علمی دانشگاهی و رسانه ها گفت وگو و بحث کند و پیامدهای منفی و مثبت این طرح را بررسی کند.
یوسف نژاد با اشاره به اینکه صدا و سیما و روزنامه ها باید هر روز به صورت مناظره یک آگاهی نسبی در بین مردم ایجاد کنند وگرنه اگر طرح همین طور به یکباره تصویب شود، نتیجه مثبت نخواهد داشت، افزود: اجرای طرح حذف چهار صفر باید بررسی شود که درست است یا خیر و اگر دولت چند مصاحبه انجام دهد شاید کسانی که منتقد هستند، راضی شده و ذهنشان روشن تر شود.
وی خاطرنشان کرد: با تولید فعال تر و خارج کردن کشور از حالت رکود می توان شاخص های تولید را تغییر داد و یا بسته های اقتصادی که مناسب حذف چهار صفر است، فراهم شود

محمد وحدتی هلان مطالب زیر را منتشر کرده است.

محمود صادقی مطالب زیر را از حساب کاربری توئیتر خود در اینستاگرام بازنشر داده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی مطالب زیر را به اشتراک گذاشته است.

قاسم احمدی لاشکی  روز جهانی دریانوردی را تبریک گفته است.

محمد دامادی با انتشار عکس زیر از حضور در در مراسم گرامیداشت سومین سال فعالیت انجمن صنفی بانوان خبرنگار مازندران خبرداده است

سید فرید موسوی در صفحه اینستاگرام خود نوشته است.

نظارت همگانى و چتر حمایت قانون از گزارشگران فساد لازمه مبارزه اثر بخش با فساد است، با این باور سال گذشته با همکاری صاحبنظران و کارشناسان طرحی مدون جهت حمایت از مطلعین و گزارش دهندگان فساد تهیه و تقدیم مجلس کرده ام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet