شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/06/03 11:05:57
سرویس اقتصادی
کیانپور:

تولید مسکن استیجاری بازی دو سر برد است

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تولید مسکن استیجاری بازی دو سر برد است، زیرا با این اقدام، هم بخشی از مشکلات مستأجران برای تأمین مسکن حل شده و هم اینکه شهرداری ها می توانند از این مسیر به درآمدزایی خوبی دست یابند.
تولید مسکن استیجاری بازی دو سر برد است عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تولید مسکن استیجاری بازی دو سر برد است، زیرا با این اقدام، هم بخشی از مشکلات مستأجران برای تأمین مسکن حل شده و هم اینکه شهرداری ها می توانند از این مسیر به درآمدزایی خوبی دست یابند. https://cdn.icana.ir/d/019/201904105474897199.jpg تولید,مسکن,استیجاری,بازی,دو,سر,برد,است Icana

مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برنامه ریزی شهرداری های کل کشور برای تولید مسکن استیجاری، گفت: اخیرا نشستی با حضور شهرداران کلانشهرهای کل کشور برگزار شد و در این نشست محورهای طرح تولید مسکن استیجاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مجید کیانپور

ابلاغیه رئیس جمهور به وزارت کشور برای تولید مسکن استیجاری

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس جمهور اواخر تیر ماه در نامه ای به وزارت کشور، آیین نامه ساخت مسکن استیجاری را ابلاغ کرد، اقدامی که با استقبال شهرداری های کل کشور همراه بود.

رویکرد دولت برای تولید مسکن و اجرای طرح جامع ملی مسکن

وی با اشاره به رویکرد دولت برای تولید مسکن و اجرای طرح جامع ملی مسکن، افزود: یکی از محورهای این طرح، تولید مسکن استیجاری است حال برای تحقق این مسئله می توان از ظرفیت شهرداری ها برای تولید مسکن استفاده کرد.

مشارکت شهرداری ها و سازندگان برای تولید مسکن استیجاری

شهرداری ها به ویژه شهرداری کلانشهرها می توانند در قالب طرح های مشارکتی با سازندگان نسبت به تولید مسکن استیجاری اقدام کنند، به این صورت که شهرداری اقدام به ارائه زمین کرده و تولیدکنندگان پروژه ها را اجرایی می کنند

کیانپور ادامه داد: شهرداری ها به ویژه شهرداری کلانشهرها می توانند در قالب طرح های مشارکتی با سازندگان نسبت به تولید مسکن استیجاری اقدام کنند، به این صورت که شهرداری اقدام به ارائه زمین کرده و تولیدکنندگان پروژه ها را اجرایی می کنند.

تولید مسکن استیجاری بازی دو سر برد است

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: به نظر من تولید مسکن استیجاری بازی دو سر برد است، زیرا با این اقدام، هم بخشی از مشکلات مستأجران برای تأمین مسکن حل شده و هم اینکه شهرداری ها می توانند از این مسیر به درآمدزایی خوبی دست یابند.

حرایم شهری برای تولید انبوه مسکن باید اصلاح شود

وی ادامه داد: در شرایط کنونی یکی از مباحث مطروحه اصلاح حرایم شهری است تا با استفاده از این مسئله، دولت و شهرداری ها اقدام به تولید انبوه مسکن و مسکن استیجاری کنند.

حدود 50 درصد از درآمد خانوارها صرف پرداخت اجاره بها می شود

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: در شرایط کنونی حدود 50 درصد از درآمد خانوارها صرف پرداخت اجاره بها می شود، حال می توان با تولید مسکن استیجاری سهم هزینه خانوارها در این حوزه را کاهش داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet