شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1388/07/20 18:07:00
سرویس اقتصادی
فولادگر در گفت و گو با خانه ملت

شبهه تبعیض آمیزبودن واگذاری سهام مخابرات

** رئیس کمیسیون اصل ۴۴ قانون اساسی در خصوص واگذاری سهام شرکت مخابرات به بنیاد تعاون سپاه گفت: این واگذاری با شبهه تبعیض آمیز همراه است و باید بررسی شود.

حمید رضا فولادگر در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در مورد جلسه امروز این کمیسیون در خصوص بررسی نحوه واگذاری سهام مخابرات اظهار داشت:‌ باید به  روح سیاست اصل 44 قانون اساسی که حضور حقیقی بخش خصوصی و کاهش تصدی دولت  است پرداخته شود و اگر لازم باشد در قوانین و آئین نامه ها راهکارهائی را در نظر بگیریم که تنها بخش عمومی غیر دولتی و شرکتهای شبه دولتی نباشند که حضور فعالی داشته باشند؛ بلکه شرایط به گونه ای باشد که بخش خصوصی حقیقی و اشخاص حقیقی و حقوقی بخش خصوصی نیز زمینه حضورشان در جهت سرمایه گذاری بیشتر فراهم شود و موانع سرمایه گذاری بخش خصوصی برداشته شود.

وی افزود: این مساله مربوط به روز واگذاری به بعد است که قانون رعایت شده و اگر بخواهیم به روح قانون هم بپردازیم با توجه به جمله مقام معظم رهبری که بر کاهش تصدی گری تاکید کردند و میدان برای حضور حقیقی بخش خصوصی باید در بررسی های ما در کمیسیون نیز در آینده پرداخته شود و قوانین نیز اصلاح شود تا دو مطلب مورد نظر بیشتر فراهم شود.

رئیس کمیسیون اصل 44 قانون اساسی با اشاره به زمان قبل از واگذاری سهام مخابرات به بنیاد تعاون سپاه گفت:‌ به هر حال در مورد شرکت پیشگامان کویر یزد یک شبهه تبعیض آمیز مطرح است و در مورد کلمه شبهه نیز اصرار دارم که بکار ببرم زیرا هنوز به مرحله قضاوت نرسیده ایم.
وی گفت: کمیسیون مساله شرکت پیشگامان کویر یزد را که یکبار تایید صلاحیت و بار دیگر در روز بعد  صلاحیتش رد شده است را بررسی خواهد کرد و نظر نهادهای نظارتی را هم مثل دیوان محاسبات و سازمان بازرسی را در نظر گرفته و گزارشی را ارائه خواهیم کرد.

 فولادگر تصریح کرد: تصمیم نهایی با شورای رقابت است و اگر آنها تشخیص بدهند تخلفی صورت گرفته اختیار ابطال دارند، ضمن اینکه این کنسرسیومی که برنده شده است اظهار آمادگی کرده که با این شرکت پیشگامان و هر متقاضی دیگری مشارکت داشته باشند و به آنها سهام بفروشند.
وی در خاتمه تصریح کرد: در مورد شرکتی که رد صلاحیت شده شبهه تبعیض مطرح شده و این موضوع را کمیسیون پی گیری خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet