ایام محرم 1398
1398/06/04 09:47:00
سرویس اقتصادی
ملکی مطرح کرد؛

انتقاد از گرانی مواد شوینده و بهداشتی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: مواد شوینده،بهداشتی و اقلامی نظیر آن در سبد کالای مردم وجود دارد و یکی از پرمصرف ترین کالاهاست که با توجه به تورم موجود در کشور با افزایش قیمت مواجه شده اند.
انتقاد از گرانی مواد شوینده و بهداشتی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: مواد شوینده،بهداشتی و اقلامی نظیر آن در سبد کالای مردم وجود دارد و یکی از پرمصرف ترین کالاهاست که با توجه به تورم موجود در کشور با افزایش قیمت مواجه شده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902106533213282.jpg انتقاد,از,گرانی,مواد,شوینده,و,بهداشتی Icana

ولی ملکی؛ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص افزایش قیمت مواد شوینده ها و پتروشیمی گفت: زمانیکه که در کشور تورم وجود دارد این تورم با مرور زمان به همه بخش های جامعه تسری پیدا می کند.

وی وضعیت تورم کشور را همانند فرد دیابتی دانست و گفت: زمانیکه فردی به دیابت مبتلا می شود اگر درمان نشود مجبور به قطع عضو می شود و برای اینکه این بیماری به سایر نقاط بدن سرایت نکند مجبور می شوند عضو بیمار را قطع کنند، تورم نیز این چنین است که باید ریشه ای حل شود.

ملکی افزود: مواد شوینده،بهداشتی و اقلامی نظیر آن در سبد کالای مردم وجود دارد و یکی از پرمصرف ترین کالاهاست که با توجه به تورم موجود در کشور با افزایش قیمت مواجه شده اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه قیمت مواد پتروشیمی نیز افزایش پیدا کرده، قیمت بسته بندی نیز بالا رفته و تولید کننده مجبور است که هزینه های جانبی را روی نرخ کالای اصلی محاسبه کند.

وی عنوان کرد: هزینه های توزیع نیز جز مواردی است که در گران تر شدن کالا نقش اساسی داشته چرا که توزیع کننده ها خود نیز در این میان مبلغی را برای ارسال روی کالا لحاظ می کنند.

راه معالجه شرایط فعلی اقتصاد کشور و کاهش تورم  این است که باید تولید ناخالص ملی افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه چند نرخی شدن قیمت ارز در این گرانی ها بی تاثیر نبوده چرا که کنترل دولت بر بازار کاهش یافته افزود: راه معالجه شرایط فعلی اقتصاد کشور و کاهش تورم  این است که باید تولید ناخالص ملی افزایش یابد.

 

استیضاح وزرا مشکلات را رفع نمی کند

ملکی بیان کرد: استیضاح وزرا مشکلات را رفع نخواهد کرد، شاید ظاهرا بازخورد خوبی داشته باشد ولی در واقع استیضاح وزیر صمت مشکلی را حل نخواهد کرد.

پایان پیام/

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet