هدر موبایل
1398/06/05 14:46:05
سرویس سیاسی
نانواکناری:

ایران آماده مذاکره با همسایگان است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر آمادگی ایران برای برقراری روابط دیپلماسی با همسایگان، گفت: هدف جمهوری اسلامی ارتقاء امنیت در منطقه است، سعودی‌ها نیز باید بدانند که منافعشان در گرو امنیت پایدار منطقه خواهد بود.
ایران آماده مذاکره با همسایگان است عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر آمادگی ایران برای برقراری روابط دیپلماسی با همسایگان، گفت: هدف جمهوری اسلامی ارتقاء امنیت در منطقه است، سعودی‌ها نیز باید بدانند که منافعشان در گرو امنیت پایدار منطقه خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201603104711366908.jpg ایران,آماده,مذاکره,با,همسایگان,است Icana

ولی‌الله نانواکناری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص مذاکره ایران و عربستان، گفت: جمهوری اسلامی آماده است تا با همه کشورها با رعایت عدالت و تامین منافع دو جانبه عرصه دیپلماسی را به بهترین راه برای ورود به مسائل فرامنطقه‌ای و منطقه‌ای تبدیل کند. در این مسیر همسایگان ایران قطعا در اولویت قرار دارند.

افزایش توان دفاعی ایران به امنیت پایدار منطقه کمک می‌کند

نماینده مردم بابلسر و فریدون کنار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ما برای حفظ امنیت و آرامش نیاز به ارتباط دیپلماسی با همه همسایگان داریم، از این رو هیچ مشکلی با همسایگان خود نداریم کما اینکه باور داریم با این شیوه به امنیت پایدار در منطقه دست پیدا خواهیم کرد.

وی افزود: قدرت دفاعی ایران موجب برقراری امنیت در منطقه است لذا هر چه توان نظامی جمهوری اسلامی افزایش یابد به آرامش و امنیت پایدار کمک می‌کند، ما با اتکاء به قدرت دفاعی و نظامی اجازه نخواهیم داد که بیگانگان از آن طرف جهان به منطقه تجاوز کنند.

آمریکا و اسرائیل مانع تحقق مذاکرات ایران و عربستان

نانواکناری با تاکید بر آمادگی ایران برای مذاکره دو یا چند جانبه با همسایگان، یادآور شد: دولتمردان آمریکا و اسرائیل قطعا برای تحقق این مذاکرات مانع تراشی می‌کنند زیرا به دنبال اختلاف افکنی و تنش در منطقه هستند. رئیس‌جمهوری آمریکا هم در اظهارات مختلف بر این موضوع تاکید کرده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: همسایگان باید بدانند که اتکاء به بیگانگان موجب سرنگونی آنها خواهد شد بنابراین باید دوستی و برادری با ایران را جدی بگیرند. عربستان سعودی هم باید از تجربیات گذشته درس عبرت بگیرد و اشتباهات تاریخی را تکرار نکند.

منافع عربستان در گروه برقراری صلح و امنیت منطقه است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: برقراری روابط ایران و عربستان قطعا به تامین امنیت پایدار در منطقه کمک می‌کند زیرا منافع آنها در گرو صلح و امنیت منطقه است. جمهوری اسلامی این آمادگی را دارد بنابراین حاکمان سعودی باید قدم به جلو بردارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet