هدر موبایل
1398/06/05 16:30:53
سرویس فرهنگی
تاج در گفت‌وگو با خانه ملت:

خبرنگاران سئوال غیرمرتبط بپرسند، کارت خبرنگاری آن‌ها ضبط می‌شود!

رئیس فدراسیون فوتبال ضمن برشمردن اقدامات جدید صورت گرفته فدراسیون فوتبال برای کاهش خشونت و تنش در ورزشگاه‌ها، گفت: از این پس خبرنگاران فقط باید سئوال مرتبط بپرسند و یکی دیگر از اقدامات نیز صدور آرای انضباطی هر مسابقه تنها ۲۰ دقیقه پس هر بازی است.
خبرنگاران سئوال غیرمرتبط بپرسند، کارت خبرنگاری آن‌ها ضبط می‌شود! رئیس فدراسیون فوتبال ضمن برشمردن اقدامات جدید صورت گرفته فدراسیون فوتبال برای کاهش خشونت و تنش در ورزشگاه‌ها، گفت: از این پس خبرنگاران فقط باید سئوال مرتبط بپرسند و یکی دیگر از اقدامات نیز صدور آرای انضباطی هر مسابقه تنها 20 دقیقه پس هر بازی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201707100694831465.jpg خبرنگاران,سئوال,غیرمرتبط,بپرسند،,کارت,خبرنگاری,آن‌ها,ضبط,می‌شود! Icana

مهدی تاج در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با برشمردن اقدامات صورت گرفته برای کاهش خشونت در ورزشگاه‌ها برای فصل جاری لیگ برتر، عنوان کرد: علاوه بر الکترونیکی شدن فروش بلیت ورزشگاه‌ها، اقدامات مهم دیگری صورت گرفته تا منجر به تجمع و خشونت هواداران نشود.

یکی از علل خشونت در ورزشگاه‌ها معطلی‌های چندین ساعته هواداران پشت درب ورزشگاه‌ها است

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه در بررسی صورت گرفته یکی از علل خشونت در ورزشگاه‌ها معطلی‌های چندین ساعته هواداران پشت درب ورزشگاه‌ها است، افزود: در این زمینه اقدامات مهمی صورت گرفته و تمامی ورزشگاه‌ها به استانداردهای حداقلی رسیده‌اند که امیدواریم در این زمینه فرهنگسازی‌های لازم نیز صورت گیرد.

صدور آرای انضباطی هر مسابقه تنها 20 دقیقه پس هر بازی

وی یکی دیگر از اقدامات مهم را سرعت بخشیدن در صدور آرای کمیته انضباطی برشمرد و افزود: بر همین اساس سامانه‌ای راه اندازی شده که گزارش ناظر بازی نهایتا تا 20 دقیقه پس از اتمام مسابقه به کمیته انضباطی و کمیته اخلاق وصول می‌شود تا رأی صادر شود.

تاج تصریح کرد: حکم سرمربی استقلال، یکی از بازیکنان پرسپولیس و همچنین سرمربی تیم نفت مسجد سلیمان در همان ساعت تخلف صادر و اعلام شد که تأثیرگذاری رأی به موقع و قاطع بسیار در کاهش خشونت در رقابت‌ها و روی سکوها تأثیرگذار است.

خبرنگاران فقط باید در مورد بازی سئوال بپرسند

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات فدراسیون در راستای کاهش خشونت در ورزشگاه‌ها، حضور گروهی آموزش دهنده رسانه‌ای از AFC بود که آموزش‌های در این جهت داده شد که خبرنگار در کنفرانس پایانی هر بازی، حق سئوال غیرمرتبط ندارد و اگر این سئوال غیر مرتبط باشد، می‌توان سوال او قطع شود. چنانچه خبرنگار اصرار به سئوال خود داشته باشد، کارت خبرنگاری او ضبط می‌شود و نمی‌تواند دیگر در ورزشگاه‌ حضور داشته باشد.
تاج افزود: همه این موارد در قانون وجود داشته ولی اجرایی نمی‌شده است که با آموزش‌های داده شده این اقدامات به منظور کاهش تنش‌ و خشونت در ورزشگاه‌ها اجرایی خواهد شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet