هدر موبایل
1398/06/06 11:44:00
سرویس فرهنگی

کنگره بین‌المللی ایفلا با حضور هیأتی از کتابخانه مجلس برگزار شد

هشتاد و پنجمین کنگره بین ­المللی ایفلا(فدراسیون بین‌المللی انجمن‌ها و مؤسسات کتابداری) در شهر آتن یونان برگزار شد.
کنگره بین‌المللی ایفلا با حضور هیأتی از کتابخانه مجلس برگزار شد هشتاد و پنجمین کنگره بین ­المللی ایفلا(فدراسیون بین‌المللی انجمن‌ها و مؤسسات کتابداری) در شهر آتن یونان برگزار شد. https://cdn.icana.ir/d/019/46932.jpg کنگره,بین‌المللی,ایفلا,با,حضور,هیأتی,از,کتابخانه,مجلس,برگزار,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ایفلا علت انتخاب آتن به عنوان میزبان کنگره ایفلا ۲۰۱۹ را گشایش ساختمان جدید کتابخانه ملی و پایتخت جهانی شدن آتن در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد.

ایفلا، ارگانی مستقل، بین‌المللی، غیردولتی، و غیرانتفاعی است که اهداف آن ارتقای تفاهم بین‌المللی، همکاری، گفت‌وشنود، پژوهش و توسعه در همه زمینه‌های کتابداری از جمله کتابشناسی، خدمات اطلاع‌رسانی، آموزش کارکنان و ایجاد تشکیلاتی است که از طریق آن بتوان جنبه‌های بین‌المللی کتابداری را ارائه کرد.

یونان کشوری واقع در جنوب شرقی اروپا و عضو اتحادیه اروپاست. آتن پایتخت این کشور است که نام تاریخی آن از آتنا ایزدبانوی خرد و جنگ و الهه نگهبان این شهر گرفته شده‌است.

 در هشتاد و پنجمین کنگره جهانی ایفلا در آتن، سه هیأت ایرانی با نمایندگانش حضور دارند. کتابخانه مجلس با گروهی به سرپرستی رئیس این کتابخانه، حجت‌الاسلام والمسلمین سیّدعلی عماد؛ کتابخانه ملی با نمایندگانی به سرپرستی دکتر فریبرز خسروی و هیأت سوم با نماینده‌ای از دانشگاه شهید بهشتی تهران، سه گروه شرکت‌کننده از ایران را تشکیل می‌دهند.

در این دوره از کنگره، کشور ایران با یک مقاله و یک ارائه پاورپوینتی در بخش کتابخانه پارلمانی و دو پوستر حضور خود را نشان داده است.

در بخش جانبی ایفلا نیز آخرین دستاوردهای حوزه کتابداری و اطلاع‌رسانی ارائه شده که این کنگره را جذاب کرده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet