هدر موبایل
1398/06/07 10:43:00
سرویس فرهنگی
در حاشیه هشتاد و پنجمین کنگره بین‌­المللی ایفلا صورت گرفت؛

دیدار رئیس کتابخانه مجلس با رئیس کتابخانه ملی یونان

رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در حاشیه کنگره بین‌­المللی ایفلا و سی و پنجمین دوره ایفلای پارلمانی که در شهر آتن یونان برگزار شد با رئیس کتابخانه ملی یونان دیدار و گفت‌وگو کرد.
دیدار رئیس کتابخانه مجلس با رئیس کتابخانه ملی یونان رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در حاشیه کنگره بین‌­المللی ایفلا و سی و پنجمین دوره ایفلای پارلمانی که در شهر آتن یونان برگزار شد با رئیس کتابخانه ملی یونان دیدار و گفت‌وگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711106669674487.jpg دیدار,رئیس,کتابخانه,مجلس,با,رئیس,کتابخانه,ملی,یونان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حجت‌الاسلام والمسلمین سیّدعلی عماد رئیس کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در حاشیه این کنگره بین‌المللی، با فیلیپوس چیبوقلو؛ رئیس کتابخانه ملی یونان، دیدار کرد.

در این دیدار رسمی که دکتر حلمی؛ رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در یونان نیز رئیس کتابخانه مجلس را همراهی می‌کرد، مواضع مشترک دو کتابخانه بزرگ ملی یونان و مجلس شورای اسلامی ایران، ‌بررسی شد.

در ابتدای این دیدار، فیلیپوس چیبوقلو، رئیس کتابخانه ملی یونان، ضمن خوشامدگویی وضعیت ساختمان جدید این کتابخانه که ساختمانی عظیم و با امکانات کامل است، تشریح کرد و همچنین شیوه انتقال منابع به ساختمان جدید نیز به تفصیل بیان شد؛ در ادامه نیز منابع و بخش‌های مختلف این کتابخانه را نیز بیان کرد.

پس از آن، رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی ایران درباره قدمت و منابع این کتابخانه بزرگ پارلمانی کشور، توضیحاتی داد.

حجت‌الاسلام عماد پس از معرفی کتابخانه مجلس، در مورد روابط قدیمی و مستحکم دو کشور متمدن ایران و یونان و تأثیرگذاری فرهنگ این دو تمدن بزرگ بر سایر کشورهای جهان اظهاراتی بیان کرد و گفت: اگر دانشمندان ایرانی نبودند، دانش، حکمت و فلسفه تمدن بزرگ یونان، به این حد گسترش نمی‌یافت و اینکه امروزه دو تمدن بزرگ ایران و یونان در جهان شناخته شده است، مدیون تعامل فرهنگی دانشمندان ایرانی و یونانی با یکدیگر است.

پس از این دیدار رسمی، بازدیدی نیز از کتابخانه ملی یونان صورت گرفت و بخش‌های مختلف این کتابخانه اعم از همه مخازن قدیم و جدید، مخزن نسخ خطی، واحد حفاظت و مرمّت، واحد صحّافی، بخش دیجیتال‌سازی بازدید شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet