هدر موبایل
1398/06/08 12:15:00
سرویس اقتصادی
کیانپور با اشاره به فرا رسیدن هفته دولت مطرح کرد:

گام دولت برای مسکن سازی بعد از 6 سال تأخیر

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت امروز متوجه شده که تنها راهکار مدیریت بازار مسکن در بلند مدت، تولید انبوه مسکن، کاهش تقاضا و افزایش عرضه است، البته امیدواریم هر چه سریع تر برنامه های وزارت راه و شهرسازی در این حوزه از روی کاغذ خارج شده و عملیاتی شود.
گام دولت برای مسکن سازی بعد از 6 سال تأخیر عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت امروز متوجه شده که تنها راهکار مدیریت بازار مسکن در بلند مدت، تولید انبوه مسکن، کاهش تقاضا و افزایش عرضه است، البته امیدواریم هر چه سریع تر برنامه های وزارت راه و شهرسازی در این حوزه از روی کاغذ خارج شده و عملیاتی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201803104216110579.jpg گام,دولت,برای,مسکن,سازی,بعد,از,6,سال,تأخیر Icana

مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فرا رسیدن هفته دولت؛ در تشریح عملکرد وزارت راه و شهرسازی در تولید و مدیریت مسکن، گفت: متأسفانه یکی از نقاط ضعف عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم، بی توجهی به موضوع تولید مسکن بوده است.

خرید مسکن

یکی از دلایل بروز تلاطم و افزایش قیمت مسکن در دو سال اخیر، کمبود ملک در کشور بوده است

به طور حتم یکی از دلایل بروز تلاطم و افزایش قیمت مسکن در دو سال اخیر، کمبود ملک در کشور بوده است، به طوری که در این دوران عرضه کاهش یافته و تقاضا به میزان بسیار بالا افزایش یافت

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به طور حتم یکی از دلایل بروز تلاطم و افزایش قیمت مسکن در دو سال اخیر، کمبود ملک در کشور بوده است، به طوری که در این دوران عرضه کاهش یافته و تقاضا به میزان بسیار بالا افزایش یافت.

بعد از مسکن مهر پروژه جدید مسکن سازی کلید نخورد

وی گفت: متأسفانه ما در کشور بعد از اجرای پروژه مسکن مهر، عملا پروژه جدیدی را در حوزه مسکن سازی مشاهده نکردیم، البته مسکن مهر نیز با مشکلات و نقایص بسیاری رو به رو بود، اما در هر صورت بخشی از تقاضای بازار را پاسخ داد.

کشور در سال به حدود 800 هزار تا یک میلیون واحد مسکونی جدید نیاز دارد

کیانپور تصریح کرد: بر اساس آمارها، کشور در سال به حدود 800 هزار تا یک میلیون واحد مسکونی جدید نیاز دارد، اما در این مدت تنها حدود 200 تا 300 هزار واحد جدید ساخته شد که این میزان عملا پاسخگوی نیاز بازار نبود.

گام دولت برای مسکن سازی بعد از 6 سال تأخیر

وی ادامه داد: در شرایط کنونی دولت دوازدهم بعد از گذشت حدود 6 سال به دنبال تولید انبوه مسکن جهت مدیریت بازار است، از این رو پروژه هایی تحت عنوان "تام کاد"، "تام فاز"، "تام اج" و "تام تز" را طراحی کرده که هر کدام از این موارد برای ساماندهی بخش های مختلف بازار مسکن است.

تنها راهکار مدیریت بازار مسکن در بلند مدت، تولید انبوه مسکن، کاهش تقاضا و افزایش عرضه است

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: دولت امروز متوجه شده که تنها راهکار مدیریت بازار مسکن در بلند مدت، تولید انبوه مسکن، کاهش تقاضا و افزایش عرضه است، البته امیدواریم هر چه سریع تر برنامه های وزارت راه و شهرسازی در این حوزه از روی کاغذ خارج شده و عملیاتی شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در کل عملکرد دولت در حوزه مسکن قابل قبول نبوده اما ما به آینده امیدواریم و در این عرصه وزارت راه و شهرسازی و در رأس آن دولت، باید تمام تلاش خود را برای تولید مسکن و رفع کمبودها به کار گیرند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet