پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/06/08 09:49:00
سرویس اقتصادی
بت کلیا مطرح کرد:

تولید تجهیزات ساختمانی نیازمند سیاست‌گذاری/نباید محصولات ساختمانی را با چندین برابر قیمت از خارج خریداری کنیم

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه تولید تجهیزات ساختمانی نیازمند سیاست‌گذاری جدید است، گفت: نباید محصولات ساختمانی را با چندین برابر قیمت از خارج خریداری کنیم.
تولید تجهیزات ساختمانی نیازمند سیاست‌گذاری/نباید محصولات ساختمانی را با چندین برابر قیمت از خارج خریداری کنیم عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه تولید تجهیزات ساختمانی نیازمند سیاست‌گذاری جدید است، گفت: نباید محصولات ساختمانی را با چندین برابر قیمت از خارج خریداری کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201907100430227324.jpg تولید,تجهیزات,ساختمانی,نیازمند,سیاست‌گذاری/نباید,محصولات,ساختمانی,را,با,چندین,برابر,قیمت,از,خارج,خریداری,کنیم Icana

یوناتن بت کلیا عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به عملکرد دولت در حوزه مدیریت بازار مسکن، گفت: متأسفانه تحریم ها تأثیر منفی در اقتصاد کشور به ویژه حوزه مسکن گذاشته و این مسئله موجب افزایش قیمت محصولات ساختمانی و به تبع آن افزایش قیمت مسکن شده است.

تولید انبوه مسکن

میزان معاملات و خرید فروش مسکن کاهش چشمگیری داشته است

با افزایش قیمت مسکن، عملا میزان تقاضا برای خرید ملک کاهش یافته و این مسئله سرآغازی برای وارد شدن بازار مسکن به وضعیت رکودی می شود، وضعیتی که امروز ما شاهد بروز آن هستیم و میزان معاملات و خرید فروش کاهش چشمگیری داشته است

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با افزایش قیمت مسکن، عملا میزان تقاضا برای خرید ملک کاهش یافته و این مسئله سرآغازی برای وارد شدن بازار مسکن به وضعیت رکودی می شود، وضعیتی که امروز ما شاهد بروز آن هستیم و میزان معاملات و خرید فروش کاهش چشمگیری داشته است.

در بحث تجهیزات ساختمانی باید سیاست گذاری جدیدی صورت گیرد

وی افزود: به نظر من در بحث تجهیزات ساختمانی باید سیاست گذاری جدیدی صورت گیرد، چرا ما باید مواد اولیه را به صورت خام به کشورهای خارجی صادر کرده و محصول فرآوری شده را با چندین برابر قیمت خریداری کنیم، به طور مثال ما سنگ های تزئینی را به صورت خام به کشورهای اروپایی ارسال می کنیم و سپس با قیمت ها گزاف محصول نهایی را می خریم که این مسئله به ضرر اقتصاد کشور است.

دولت یازدهم و دوازدهم در 6 سال اخیر در حوزه تولید مسکن موفق نبوده اند

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: متأسفانه دولت یازدهم و دوازدهم در 6 سال اخیر در حوزه تولید مسکن موفق نبوده و در این مدت دولت تنها پروژه های باقی مانده از دولت های گذشته را تکمیل و افتتاح کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: امروز مجلس، دولت و قوه قضائیه تمام تلاش خود را برای مدیریت بازار مسکن، تولید انبوه و مقابله با دلالان این بازار صورت می دهند و امیدوارم آینده این بازار روشن و شفاف باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet