هدر موبایل
1398/06/07 17:24:23
سرویس اجتماعی
بادامچی:

ملتی که به تجربیات بازنشستگان بی‌توجه باشد، گنجی را از دست می‌دهد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: هر ملتی که به تجربیات و علم بازنشستگان بی توجه باشد ، یک ذخیره و گنجی را از دست می دهد لذا شرایط ایجاب می کند که همیشه از تجربیات بازنشستگان استفاده کردو به آنها احترام گذاشت در این شرایط نشاط جامعه نیز بیشتر می شود.
ملتی که به تجربیات بازنشستگان بی‌توجه باشد، گنجی را از دست می‌دهد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: هر ملتی که به تجربیات و علم بازنشستگان بی توجه باشد ، یک ذخیره و گنجی را از دست می دهد لذا شرایط ایجاب می کند که همیشه از تجربیات بازنشستگان استفاده کردو به آنها احترام گذاشت در این شرایط نشاط جامعه نیز بیشتر می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201803109860826138.jpg ملتی,که,به,تجربیات,بازنشستگان,بی‌توجه,باشد،,گنجی,را,از,دست,می‌دهد Icana

محمدرضا بادامچی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت، با اشاره به لزوم تکریم بازنشستگان گفت: بازنشستگان یکی از ذخایر عمده کشور هستند به ویژه آن دسته از بازنشستگانی که در نظام کارگزاری و دیوان‌سالاری کشور کار کردند، اندوخته عظیم علمی و تجربه را همراه خود دارند.

هر چقدر به بازنشستگان احترام بیشتری گذاشته شود، نشاط جامعه و امیدواری این افراد به زندگی بیشتر می‌شود

بازنشستگان اندوخته ای از تجربیات را به همراه دارند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: هر ملتی که به تجربیات و علم بازنشستگان بی‌توجه باشد، یک ذخیره و گنجی را از دست می‌دهد لذا شرایط ایجاب می‌کند که همیشه از تجربیات بازنشستگان که عمری را در سیستم‌های اداری و سیستم‌های تولیدی سپری کردند و اندوخته‌ای از تجربیات را دارند، استفاده کرد.

رشد و توسعه جوامع به تجربیات بازنشستگان بر می‌گردد

وی ادامه داد: ملت‌ها همیشه رشد و توسعه خود را در نمود زندگی بازنشستگان می‌بینند و چنانچه این بازنشستگان از زندگی مناسبی برخوردار شوند و آراستگی مطلوبی داشته باشند، قطعا امیدواری در جامعه شکل می‌گیرد و سایرین نیز امیدوار می‌شوند که تلاش کنند و روزی که بازنشسته می‌شوند، مورد احترام و تکریم و از زندگی مطلوبی برخوردار هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازنشستگان باید بسیار مورد تکریم قرار گیرند، تصریح کرد: ملت‌هایی که به این افراد احترام گذاشتند قطعا بهره بیشتری بردند و نشاط جامعه را با احترام به این قشر عظیم و با وقار بالاتر می‌برند یعنی هر چقدر احترام به این افراد بیشتر باشد، احترام و عزت جامعه مورد توجه قرار می‌گیرد.

برخی از کشورها از تجربیات بازنشستگان در مراکز علمی استفاده می‌کنند

بادامچی اظهار داشت: هر کشور و ملتی نسبت به تجربیات بازنشستگان یک الگویی دارد و برخی از کشورها از این افراد در مراکز پژوهشی استفاده می‌کنند و کسانی که در مراکز علمی کار کردند، اندوخته‌ها و تجربیات ذهنی این افراد را دریافت کرده و به صورت نشریات در اختیار جوانان و مراکز علمی قرار می‌دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورها مثل ژاپن از بازنشستگان خود در کنار اندوخته‌های فرهنگی به عنوان ذخایر میراث فرهنگی استفاده می‌کنند چراکه فراغت بیشتری دارند و برای بهره‌گیری از این اندوخته اجتماعی باید از بازنشستگان نیز حمایت مالی صورت گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet