خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/06/07 10:20:00
سرویس اجتماعی
هاشمی انتقاد کرد؛

اجرای قانون جامع حمایت از معلولان جزو اولویت‌های دولت نیست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم اجرای قانون جامع حمایت از معلولان، گفت: اجرای این قانون جزو اولویت‌های دولت نیست.
اجرای قانون جامع حمایت از معلولان جزو اولویت‌های دولت نیست عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم اجرای قانون جامع حمایت از معلولان، گفت: اجرای این قانون جزو اولویت‌های دولت نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201907105993926795.jpg اجرای,قانون,جامع,حمایت,از,معلولان,جزو,اولویت‌های,دولت,نیست Icana

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عدم اجرای قانون جامع حمایت از معلولان، گفت: معمولا نمایندگان و ذینفعان برای کارشناسی، مطالعه و تهیه یک قانون، ماه‌ها و سال‌ها زمان صرف می‌کنند تا یک ظرفیت قانونی بسیار خوب برای کشور ایجاد شود و لازمه آن هم این است که به صورت کامل اجرایی شود، در همین راستا متاسفانه اجرای قانون جامع حمایت از معلولان هم جزو اولویت‌های دولت نیست.

اجرای قانون جامع حمایت از معلولان جزو اولویت‌های دولت نیست

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سازمان بهزیستی متولی اصلی اجرای قانون جامع حمایت از معلولان بوده اما بدون ابزار‌های لازم نمی‌تواند کاری انجام دهد،‌ ادامه داد: هنگام بازنگری و نوسازی این قانون تمامی پیش‌بینی‌های لازم انجام شد، به عنوان مثال در راستای تحقق مفاد این قانون و با هدف نهایی اعمال نظارت بر حسن اجرای کلیه قوانین معطوف به افراد دارای معلولیت یا اثرگذار بر زندگی آنان، کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای این قانون در زیرمجموعه شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی به ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل می‌شود.

وی تصریح کرد: این کمیته مکلف است هر سال، گزارش اقدامات انجام شده در راستای این قانون را دریافت، بررسی و پس از تأیید در شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی از طریق دولت به مجلس شورای اسلامی ارسال نماید، همچنین معاون اول رئیس جمهور می‌تواند همه اعضای این کمیته را بخواهد و دلایل عدم اجرا کامل قانون را جویا شود و سپس دستور‌های لازم را در راستای اجرای دقیق آن صادر کند.

کمبود بودجه اولین دفاع غیرمشروع مسئولان است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه سازمان برنامه و بودجه همت و اراده کافی برای تامین بودجه قانون جامع حمایت از معلولان را ندارد، اظهار کرد: متاسفانه هنگامی که به معلولان و نیازمندان می‌رسند، کمبود بودجه اولین دفاع غیرمشروع مسئولان است که به نظرم اصلا دفاع درست نیست چرا که برای همه امور بودجه وجود دارد اما زمانی که به معلولان و نیازمندان می‌رسند، بودجه کم دارند، این حرف به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: در جلسه‌ای که به همراه یکی‌دیگر از نمایندگان مجلس با سمن‌ها و انجمن‌های مردم نهاد داشتیم، به آنها قول دادیم تا عدم اجرای قانون جامع حمایت ازمعلولان را تا حصول نتیجه پیگیری کنیم. در همین راستا تلاش می‌کنیم، زمانی را برای دیدار و گفت‌وگو با معاون اول رئیس جمهور بگیریم تا قدمی در راستای قولمان  برداریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet