خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/06/10 08:32:32
سرویس سیاسی
کاتب:

شاخص تعیین کمیسیون برای نمایندگان مجلس مشخص شده است

رئیس کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس گفت: براساس ۳ شاخص مدرک تحصیلی، سابقه تجربی و سابقه نمایندگی که هرکدام امتیازاتی دارند، جمع‌بندی نهایی برای تعیین کمیسیون نمایندگان مجلس سانجام می‌شود.
شاخص تعیین کمیسیون برای نمایندگان مجلس مشخص شده است رئیس کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس گفت: براساس 3 شاخص مدرک تحصیلی، سابقه تجربی و سابقه نمایندگی که هرکدام امتیازاتی دارند، جمع‌بندی نهایی برای تعیین کمیسیون نمایندگان مجلس سانجام می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201903100039342829.jpg شاخص,تعیین,کمیسیون,,برای,نمایندگان,مجلس,مشخص,شده,است Icana

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به تعیین ساز و کار جدید برای تعیین کمیسیون نمایندگان در ابتدای هر دوره، اظهار داشت:  ایجاد ساز و کار جدید برای تعیین کمیسیون نمایندگان در ابتدای هر دوره از مجلس تغییر کرده و این موضوع در کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس تصویب شده است.

رئیس کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعیین کمیسیون نمایندگان از این پس به صورت امتیازی است، بیان کرد: در دوره آینده مجلس شورای اسلامی نمایندگانی که به مجلس می‌آیند به صورت سلیقه‌ای و سیاسی نمی‌توانند کمیسیون خود را انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه شعب تعیین کمیسیون نمایندگان همچنان باقی می‌مانند اما نمایندگان امتیاز بندی می‌شوند، افزود: همانطور که در کنکور افراد براساس امتیازات کسب شده به دانشگاه وارد می‌شوند در تعیین کمیسیون نمایندگان نیز اینگونه خواهد بود.

کاتب ادامه داد: براساس 3 شاخص مدرک تحصیلی، سابقه تجربی و سابقه نمایندگی که هرکدام امتیازاتی دارند، جمع‌بندی نهایی انجام می‌شود و نمایندگان می تواند کمیسیون خود را انتخاب کنند.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی گفت: افراد و لابی‌های سیاسی از این پس نمی توانند نقشی در تعیین کمیسیون نمایندگان داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet