حلول ماه ربیع الاول
1398/06/09 15:24:14
سرویس اقتصادی
رضایی کوچی:

قیمت مسکن در مسیر کاهش؛ گرانی مسکن در دو سال اخیر تنها حباب قیمتی بود

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش قیمت مسکن در دو سال اخیر تنها حباب قیمتی بود که در سایه خلاء نظارتی شکل گرفت و روز به روز بزرگ تر شد، حال باید با اجرای سیاست های درست عملیاتی و نظارتی این حباب را کوچک تر کرد.
قیمت مسکن در مسیر کاهش؛ گرانی مسکن در دو سال اخیر تنها حباب قیمتی بود رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: افزایش قیمت مسکن در دو سال اخیر تنها حباب قیمتی بود که در سایه خلاء نظارتی شکل گرفت و روز به روز بزرگ تر شد، حال باید با اجرای سیاست های درست عملیاتی و نظارتی این حباب را کوچک تر کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201804103772576991.jpg قیمت,مسکن,در,مسیر,کاهش؛,گرانی,مسکن,در,دو,سال,اخیر,تنها,حباب,قیمتی,بود Icana

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به روند کاهشی قیمت مسکن در کشور، گفت: خوشبختانه با رویکرد کنونی وزارت راه و شهرسازی، قیمت مسکن روز به روز در حال کاهش بوده و پیش بینی می شود که این روند کاهشی در ماه های آتی ادامه پیدا می کند.

تولید انبوه مسکن

تولید انبوه مهم ترین مولفه کاهش قیمت مسکن

قطعا مهم ترین مولفه کاهش قیمت مسکن و حرکت بازار به سمت ثبات و آرامش، تولید انبوه مسکن خواهد شد که وزارتخانه اقدامات قابل قبولی را در این عرصه صورت داده است

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا مهم ترین مولفه کاهش قیمت مسکن و حرکت بازار به سمت ثبات و آرامش، تولید انبوه مسکن خواهد شد که وزارتخانه اقدامات قابل قبولی را در این عرصه صورت داده است.

نقش مثبت افزایش میزان تسهیلات در کاهش قیمت مسکن

وی تصریح کرد: یکی دیگر از راه کارهای کاهش قیمت مسکن و رونق گرفتن این بازار، افزایش میزان تسهیلات خرید مسکن و تسهیلات ساخت مسکن است که متأسفانه تاکنون این مسئله درستی محقق نشده است.

رضایی کوچی گفت: تمرکز دولت در شرایط کنونی باید افزایش تولید مسکن در کلانشهرها، شهرهای جدید و بافت های فرسوده باشد، آن وقت با افزایش عرضه و کاهش تقاضا، سیر قیمت بازار مسکن بیش از پیش نزولی خواهد شد.

افزایش قیمت مسکن در دو سال اخیر تنها حباب قیمتی بود

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من افزایش قیمت مسکن در دو سال اخیر تنها حباب قیمتی بود که در سایه خلاء نظارتی شکل گرفت و روز به روز بزرگ تر شد، حال باید با اجرای سیاست های درست عملیاتی و نظارتی این حباب را کوچک تر کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet