ایام محرم 1398
1398/06/10 08:50:55
سرویس فرهنگی
اعزازی انتقاد کرد:

قیمت لوازم التحریر بالاتر از توان خانواده‌ها است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از آشفتگی بازار لوازم التحریر آن هم در فاصله ۲۰ روز مانده تا شروع سال تحصیلی، گفت: متأسفانه خبری از لوازم التحریر و دفاتر مشق دولتی با نرخ مصوب در بازار نیست و قیمت‌ها بالاتر از توان خانواده‌ها است.
قیمت لوازم التحریر بالاتر از توان خانواده‌ها است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از آشفتگی بازار لوازم التحریر آن هم در فاصله 20 روز مانده تا شروع سال تحصیلی، گفت: متأسفانه خبری از لوازم التحریر و دفاتر مشق دولتی با نرخ مصوب در بازار نیست و قیمت‌ها بالاتر از توان خانواده‌ها است. https://cdn.icana.ir/d/019/44765.jpg قیمت,لوازم,التحریر,بالاتر,از,توان,خانواده‌ها,است Icana

ضیاءالله اعزازی ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نبود دفاتر مشق دولتی در بازار، عنوان کرد: متأسفانه با وجود اینکه فقط حدود ۲۰ روز تا بازگشایی مدارس فرصت باقی است اما خبری از دفاتر مشق دولتی با نرخ مصوب در بازار لوازم التحریری نیست.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی افزود: با وجود اینکه سخنگوی دولت در نشست خبری خود از اختصاص ارز 4200 تومانی برای لوازم تحریر به منظور تنظیم این بازار خبر داد ولی خرید لوازم التحریر به دغدغه خانواده ۱۴ میلیون دانش‌آموز تبدیل شده است.

ضیا الله اعزازی

 

ملکی با یادآوری اینکه لوزام تحریر به دلیل قیمت بالا می‌تواند یکی از دلایل بازماندگی از تحصیل اقشار ضعیف باشد، ادامه داد: با وجود وعده‌ها ولی از اعلام قیمت مصوب لوازم التحریر و ده‌ها میلیون دفترچه‌های دولتی وعده داده شده خبری نیست.

ملکی بی توجهی به این حوزه را در راستای بی توجهی دولت به حوزه آموزش و پرورش و معرفی دیرهنگام وزیر برای این وزارتخانه در آستانه مهرماه برشمرد و گفت: نابسامانی‌های دو سال گذشته در بازار کاغذ تأثیر مستقیمی در بازار لوازم التحریر داشته و تبدیل به یکی از دغدغه‌های دانش‌آموزان، برای تامین دفاتر مشق شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود:  با مدیریت ضعیفی که وجود داشت، سال گذشته قیمت هر بند کاغذ دولتی که حداکثر 140 هزار تومان قیمت داشت در بازار آزاد به 500 هزار تومان رسید و دولت نیز برای کنترل این روند برنامه خاصی نداشت و امروز خانواده‌ها از این ناحیه دچار آسیب شده‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet