پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/07/20 13:02:00
سرویس سیاسی
دیدار رییس العلمای ایالت کشمیر و جاروی با رییس مجلس شورای اسلامی

لاریجانی: امروز مسلمانان با نام ایران شناخته می شوند

**مولوی افتخار حسین انصاری رییس العلمای ایالت کشمیر و جاروی هند و نماینده عالی شیعیان در پارلمان کثیر بعدازظهر دیروز ۱۹/۷/۸۸ با رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در ابتدای این دیدار آقای لاریجانی با اشاره به اشتراکات و مراودات گسترده تاریخی، فرهنگی ایران و هند گفت: ایران و هند با فرهنگ و تاریخ غنی از دیرباز نقش مهمی در منطقه و آسیا داشته‌اند.

وی در ادامه به نقش بارز تمدن و فرهنگ اسلامی در شکوفایی و رشد فرهنگی هند پرداخت و افزود: اسلام و مسلمانان جایگاه ویژه‌ای در شکوفایی فرهنگی و تحولات سیاسی هند دارند.

آقای لاریجانی دفاع از حقوق مسلمانان و جلوگیری از تضییع جایگاه آنان را از اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران خواند و افزود: ایران با حساسیت مسائل مسلمانان در نقاط مختلف جهان را پی‌گیری می‌کند.

آقای مولوی افتخار حسین انصاری رییس العلمای ایالت کشمیرو جاروی نیز در این دیدار با قدردانی از نقش ایران در حمایت از حقوق مسلمانان گفت: انقلاب اسلامی ایران موجب تجدید حیات اسلام و مسلمانان به ویژه شیعیان در معادلات سیاسی منطقه و جهان شده است.

وی جمهوری اسلامی ایران را پشتوانه اصلی مسلمانان به ویژه شیعیان دانست و افزود: امروز در بسیاری نقاط جهان اسلام و مسلمانان با نام ایران شناخته می‌شوند.

آقای انصاری با اشاره به جایگاه بارز مجلس شورای اسلامی در حمایت از حقوق مسلمانان افزود: مجلس شورای اسلامی از ظرفیت و امکانات بالایی برای تقویت و تحکیم جایگاه مسلمانان در منطقه و جهان برخوردار است.

شایان ذکر است طرفین در این دیدار پیرامون مسائل و مشکلات مسلمانان به ویژه شیعیان بحث و تبادل نظر کردند.

  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet