شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/21 18:32:00
سرویس سیاسی

حداد عادل: مردم با انتخاب اصلح کاری کنند که مجلس هشتم، مجلسی در مسیر انقلاب و اسلام باشد

حداد عادل با اشاره به برگزاری انتخابات دور هشتم مجلس در ۲۴ اسفند ماه امسال گفت: با حضور پرشور خود، همبستگی خود را در سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی به نمایش بگذارید و با انتخاب اصلح کاری کنید که مجلس هشتم، مجلسی در مسیر انقلاب و اسلام باشد؛ همان‌گونه که مجلس هفتم این‌گونه بود.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت، رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه‌ سفر خود به همدان، بعد از ظهر امروز با حضور در مراسم گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ 1100 شهید شهرستان ملایر، گفت: یاد شهدا چراغ دل ماست و ایران هرچند سرمایه‌های بزرگی دارد ولی هیچ سرمایه‌ای برای ما عزیزتر از شهدا نیستند.  شهدا به ما درس فداکاری آموختند.

حدادعادل با بیان این‌که شهادت یکپارچه عمل خالصانه است، گفت: انسان هر عملی غیر از شهادت انجام می‌دهد خودش حضور دارد و حتی ممکن است وجود وی موجب ریا شود و هر کار خیری انجام می‌دهد ممکن است در آن ریا صورت گیرد، اما در شهادت مساله‌ ریا منتفی می‌شود.

حداد عادل افزود: تمام وجود شهید نور است چرا که شهدا وجود خود را در راه خدا فدا کردند.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز در جمهوری اسلامی هر کار درست و خیری در راه بندگی خدا و اسلام انجام می‌شود شهدا در آن شریکند.

وی هم‌چنین با اشاره به خدمات ایثارگران گفت: آنها باقی ماندند تا به ما بگویند کشور چگونه از دست دشمن درآمد و آمریکا با همه‌ قدرت و شیطنت و حیله‌گری دستش از کشور به برکت فداکاری‌ها و ایثارگری‌ها کوتاه شد.

حدادعادل گفت: آمریکایی‌ها توطئه کرده و جنگ را راه انداختند که این ملت با شهدا و ایثارگرانش به پا خاست و انقلاب شگفت‌انگیز را که امروز چشم و چراغ کشورهای اسلامی و کانون بیداری و حرکت شده و قدرتی شده که کسی نمی‌تواند نقش آن را انکار کند به وجود آورده است و این به برکت همه‌ فداکاری‌هاست.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همه‌ مسوولان سعی می‌کنند به ارزش‌های شما وفادار بوه و جمهوری اسلامی در همان راهی که امام راحل مهیا کرده بود پشت سر مقام معظم رهبری در برابر بیگانگان ایستاده وبرای سربلندی کشور از هیچ کوششی دریغ نکنیم.

حدادعادل گفت: امروز شاهد افتتاح چند پروژه در استان و شهر شما بودیم. خوشبختانه این شهر بانشاط و سرزنده‌ از صنایع مختلف و کشاورزی خوب برخوردار است و کلا آینده‌ خوبی را از نظر مالی و معنوی شهرستان ملایر پیش رو دارد و دولت و مجلس تلاش می‌کنند استان و شهر شما هر روز پیشرفت کند.

رییس مجلس خطاب به خانواده‌های شهدا گفت: شما به گفته‌ امام راحل چشم و چراغ ملتید و بیش از هر قشر دیگری وظیفه دارید از ارزش‌های اسلامی پاسداری کنید. شما تکیه‌گاه محکمی برای نظام هستید و فایده‌ برگزاری چنین کنگره‌هایی این است که یاد شهدا را به فرهنگ جاری مبدل می‌کند. نباید شهادت این شهدا یک واقعه‌ تاریخی شده و ارتباط آن با نسل‌های بعدی قطع شود. باید فرزندانی که شاهد جنگ و انقلاب نبوده‌اند با برگزاری این کنگره‌ها فرهنگ شهادت و ایثارگری را یاد بگیرند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet