ایام محرم 1398
1398/06/10 15:39:08
سرویس استان ها
وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری:

رشته های مهارتی در دانشگاه های فنی و حرفه ای متناسب با اشتغال و نیاز جامعه است

با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در استان گیلان از ۳۴ پروژه عمرانی دانشگاه فنی و حرفه ای رونمایی شد.
رشته های مهارتی در دانشگاه های فنی و حرفه ای متناسب با اشتغال و نیاز جامعه است با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در استان گیلان از 34 پروژه عمرانی دانشگاه فنی و حرفه ای رونمایی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201710107407383184.jpg رشته,های,مهارتی,در,دانشگاه,های,فنی,و,حرفه,ای,متناسب,با,اشتغال,و,نیاز,جامعه,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در استان گیلان، همزمان با افتتاح ساختمان اداری و آموزشی دانشکده فنی و حرفه ای شهید خدادای بندر انزلی  ۳۴ پروژه عمرانی دانشگاه های فنی و حرفه ای کشور در 17 استان کشور به صورت ویدئو کنفرانس رونمایی شد.

بنابراین گزارش دکتر غلامی در این مراسم با بیان اینکه در اوایل انقلاب تلاش زیادی برای توسعه و حفظ مقاطع دانشگاه های فنی و حرفه ای و مهارتی وجود داشت اظهار داشت: در ادامه حضور بخش هایی از اموزش عالی در مقطع تحصیلات مهارتی از جمله دانشگاه فنی و حرفه ای، تلاش وزارتخانه بر این است که از این دانشگاه حمایت شود.

غلامی تاکید کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای کشور، تنها دانشگاهی است که مجوز گسترش داشته و مجاز است رشته و مقطع و آموزشکده را ایجاد و افزایش دهد .

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه رشته های مهارتی دانشگاه فنی و حرفه ای متناسب با اشتغال و نیاز جامعه پیش می رود گفت: به روز کردن رشته های مهارتی در راستای توسعه کشور در  بخش های صنعتی از اولویت های ماست تا نیروی انسانی ماهر از این دانشگاه ها فارغ التحصیل و وارد جامعه شود.

غلامی با اشاره به حمایت همه جانبه مسئولان استان های مختلف از دانشگاه های فنی و حرفه ای تصریح کرد: خیران نیز برای توسعه و تجهیز دانشگاه ها به امکانات و زیر ساخت های مورد نیاز، کمک های شایانی داشته اند.

وی با اشاره به لزوم افزایش اعتبارات عمرانی دانشگاه های فنی و حرفه ای از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با وضع اعتبارات موجود نمی توان  به سرعت به اهداف ایده آل دست یافت و باید با تجهیز دانشگاه ها برای دانشجویان در رشته های مهارتی، دانشگاه هایی به روز تر و با تجهیزات بهتر فراهم سازیم .

غلامی خاطر نشان کرد: وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در کلان اموزش عالی ، تلاش دارد تا دانشجویان در دوره تحصیلی خود مهارت کافی را برای ورود به جامعه کار و اشتغال در کنار تحصیل داشته باشند .

وی افزود: از سال ۹۶ طرحی به عنوان مهارت افزایی دانشجویان در دانشگاه های کشور شروع شده که در دو سال گذشته بازخوردهای بسیار خوبی داشته است.

غلامی تصریح کرد: لازم است دانشگاه های ما در مهارت افزایی دانشجویان تلاش بیشتری کنند تا در کنار سرمایه و وقت و انرژی که صرف می شود ، برای توسعه جایگاه اقتصادی و اجتماعی کشور بهره برداری لازم نیز صورت پذیرد.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از اساتید ماهر و مجرب در دانشگاه ها تاکید کرد: انتظار می رود که دانشگاه های کشور از بهترین و توانمند ترین اساتید برای مهارت افزایی بهره ببرند تا جامعه دانشگاهی در قبال انتظاراتی که از آن ها وجود دارد، سربلند باشد.

وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با اشاره به لزوم ارتباط بین دانشگاه و واحد های صنعتی و تولیدی با مراکز دانشگاهی و علمی گفت: در چند سال اخیر با انجام تحقیقات مرتبط ، ارتباط صنایع و واحد های صنعتی و تولیدی با دانشگاه ها رشد قابل توجهی داشته و هر روزه شاهد گسترش بیش از پیش ارتباط بین دانشگاه ها و بخش های مختلف صنعتی و تولیدی هستیم .

وی با بیان اینکه دانشگاه های کار آفرین به عنوان دانشگاه های نسل سوم جامعه را به سوی پیشرفت و پیشبرد اهداف حرکت خواهد داد، تاکید کرد: علاقه مندی جوانان ما به تحصیلات مهارتی دانشگاهی بیشتر شده و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در تلاش است جایگاه فعلی این سرمایه عظیم ملی ارتقاء بخشد.

گفتنی است عصر شنبه به مناسبت هفته دولت و با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از ساختمان آموزشی اداری آموزشکده شهید خدادادی بندر انزلی رونمایی شد.

همچنین در این مراسم که استاندار گیلان و مدیران ارشد کشور و استان نیز حضور داشتند توسط منصور غلامی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ۳۴ پروژه عمرانی مرتبط با این وزارتخانه با زیربنای ۳۵ هزار و ۵۰۰ متر مربع و اعتباری معادل۴30 میلیارد ریال ، همزمان در ۱۷ استان کشور به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

بنابراین گزارش علاوه بر آموزشکده فنی و حرفه ای شهید خدادادی بندرانزلی ، به صورت ویدئو کنفرانسی با آموزشکده دختران اراک در استان مرکزی، آموزشکده شماره یک تبریز در استان آذربایجان شرقی ، آموزشکده دختران سبزوار در استان خراسان رضوی، آموزشکده پسران کاشان در استان اصفهان و همچنین دانشکده فنی دختران دکتر شریعتی تهران ارتباط برقرار شد و پس از ارائه گزارش از سوی روسای دانشکده های ذکر شده ، با دستور وزیر علوم و تحقیقات و فناوری به بهره برداری رسیدند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet