شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/06/11 14:02:41
سرویس سیاسی
بیمقدار:

عدم اعطای تابعیت به مردم مسلمان هند در ایالت آسام خلاف قوانین حقوق بشری است

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع عدم تابعیت هند به مردم مسلمان در ایالت آسام و ظلم هایی که بر مسلمانان کشمیر روا می دارند، خلاف بَین حقوق بشری است که سازمان ملل آن را تعریف کرده است.
عدم اعطای تابعیت به مردم مسلمان هند در ایالت آسام خلاف قوانین حقوق بشری است نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع عدم تابعیت هند به مردم مسلمان در ایالت آسام و ظلم هایی که بر مسلمانان کشمیر روا می دارند، خلاف بَین حقوق بشری است که سازمان ملل آن را تعریف کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201909107212400395.jpg عدم,اعطای,تابعیت,به,مردم,مسلمان,هند,در ایالت,آسام,خلاف,قوانین,حقوق,بشری,است Icana

شهاب الدین بیمقدار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضع سلب تابعیت میلیون ها مسلمان هندی در ایالت آسام هندوستان از طرف دولت هند، گفت: گویا از دو سال پیش قرار شد تا از بین ساکنان ایالت آسام آن دسته را که ریشه آبا و اجدادی در این ایالت ندارند، بیرون کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: واقعا موضوع عدم تابعیت به مردم مسلمان هند در ایالت آسام و ظلم هایی که بر مسلمانان کشمیر روا می دارند، خلاف بَین حقوق بشری است که سازمان ملل آن را تعریف کرده است.

بیشتر بخوانید:

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه برخی از مدافعان حقوق بشری می‌گویند که فهرست ثبت احوال ملی شهروندان هند حربه‌ای برای حمله به اقلیت مسلمان آسام از سوی ملی‌گرایان هندو است، گفت:طبق منشور سازمان ملل هرکسی حق دارد در جایی که زندگی می کند تابعیت آن را داشته باشد و بتواند طبق قوانین آنجا از امتیازات قانونی آن استفاده کند.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به نقش نخست وزیر هند به عنوان رئیس حزب بهاراتیا جاناتا ، در موضوع فهرست ثبت احوال ملی شهروندان هند، تصریح کرد: حالا بازی که دولت هند درآورده بسیار عجیب است و رویه نخست وزیر هند کار اشتباهی است به ضرر خود هندوستان است.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: الان بیشترین مراودات هندوستان با کشورهای اسلامی است و با برخوردهای نادرستی که با مسلمانان انجام می دهد،کشورهای مسلمان درمقابل موضع خواهند گرفت، امیدوارم دولت هند رویه اش را تغییر دهند.

به گزارش خانه ملت؛ تدابیر امنیتی از زمان انتشار فهرست اسامی در ایالت آسام شدت گرفته است، به طوری که اردوی هند در حال آماده باش قرار دارد و حدود ۴۰۰۰۰ نیروی پلیس و شبه‌نظامی به این ایالت اعزام شده‌اند.

نهادهای حقوق بشری بین المللی ابراز نگرانی کرده‌اند که شرایط در آسام،منتج به فاجعه‌ای مانند آنچه در میانمار رخ داد شود و سرنوشتی مانند مسلمانان روهینگیا در انتظار مسلمانان بنگال باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet