خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1398/06/11 16:01:59
سرویس سیاسی
جعفرزاده ایمن‌آبادی مطرح کرد:

نقض آشکار حقوق بشر در سرزمین ۷۲ ملت

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس، گفت: سیاست بر موضوع  فهرست ثبت تابعیت در هند سایه افکنده و تاثیر گذاشته است.
نقض آشکار حقوق بشر در سرزمین ۷۲ ملت نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس، گفت: سیاست بر موضوع  فهرست ثبت تابعیت در هند سایه افکنده و تاثیر گذاشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102158178075.jpg نقض,آشکار,حقوق,بشر,در,سرزمین,۷۲,ملت Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوع لغو تابعیت میلیون ها مسلمان هندی در ایالت آسام در شمال شرق هندوستان، گفت: عمده دستگاه های حقوق بشری در دنیا و در سازمان ملل سیاسی عمل می‌کنند.

وی با اشاره به نقض آشکار حقوق بشر در موضوع فهرست ثبت احوال ملی شهروندان هند ، افزود: نمونه‌های زیادی درباره نقض بسیار وحشتناک حقوق بشر در دنیا می بینیم که از جمله آنها بخش منطقه به نام آسام در هند است که میلیون ها مسلمان در آنجا رها شده هستند. در خاک هند یک منطقه وجود دارد و حدود 2 میلیون نفر در آنجا ساکن  بوده که تعداد کمی نیستند و جرم آنها این است که مسلمان هستند.

نقش دولت مرکزی هند بر موضوع عدم تابعیت مسلمانان

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به نقش دولت مرکزی و رئیس  حزب حاکم بهاراتیا جاناتا در موضوع عدم ثبت تابعیت مسلمانان در ایالت آسام، مطرح کرد: دولت هند و ایالت آسام یک برنامه طرح "ثبت احوال ملی" و تثبیت هویتی به راه انداخت و افرادی شامل این برنامه می‌شدند که قبل از سال ۱۹۷۱ وارد هند شده باشند و بنگلادشی هایی که به دلیل جنگ به هند گریخته بودند از این طرح محروم شدند و این افراد اکثرا مسلمانان بوده‌اند.

نماینده مردم رشت درمجلس با بیان اینکه یکی از مقامات عالی رتبه هندی به دلیل نگاه حزبی، در این موضوع دخالت دارد و پیش بینی می شود که اتفاقات تلخی در آینده بیفتد ، تاکید کرد: زمزمه ها حاکی از این موضوع است که برنامه‌ جدید حزب حاکم برای سرکوب اقلیت مسلمان هند است و حزب حاکم ملی گرای هند موسوم به بهاراتیا جاناتا  تلاش می‌کند تا هندوها را تقویت کرده و مسلمانان را به حاشیه بکشاند.

 

مسلمانان هند

 

بیشتر بخوانید:

 

دولت هند آسام  را به یک حمام خون دیگری تبدیل نکند

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به ابراز نگرانی نهادهای بین المللی حقوق بشری در باره اینکه  شرایط در آسام به فاجعه‌ای مانند میانمار تبدیل شود، مطرح کرد: پیش بینی می شود اتفاقات مشابه و تلخ میانمار در آسام هم  اتفاق بیفتد. با توجه به اینکه اکثر این افراد مسلمان هستند، از دولت هند می‌خواهیم که با توجه به  نقص آشکار حقوق بشر که در کشمیر دارد اتفاق می‌افتد، آسام  را به یک حمام خون دیگری تبدیل نکند و از مجامع بین المللی حقوق بشر تقاضا می‌کنیم به این موضوع ورود کنند. 

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه سیاست در موضوع فهرست ثبت تابعیت در هند سایه افکنده و تاثیرگذاشته است، تاکیدکرد: مردم ایالت آسام گروه مسلمانی هستند فقیر هستند و مشکلات بهداشتی و درمانی دارند.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با بیان اینکه هندوستان با ادعای سرزمین ۷۲ ملتی که در کنار هم زندگی می کنند، خاطرنشان کرد: شواهد و قرائن نشان می‌دهد که ادعای زندگی مسالمت آمیز اقوام و ادیان در هندوستان با عمل جور درنمی‌آید و موضوع آسام را می‌توانیم به عنوان زنگ خطری به گوش جهانیان برسانیم .

به گزارش خانه ملت؛ دولت هند پس از مدت‌ها از شروع روندی برای بررسی تابعیت قانونی ساکنان ایالت آسام در شمال شرق این کشور، تابعیت حدود دو میلیون نفر را که اغلب مسلمان هستند، لغو کرده است.منتقدان این طرح می‌گویند که هدف دولت هند فشار بر اقلیت مسلمان این کشور است.

هندی‌ها مدعی هستند که بسیاری از ساکنان ایالت آسام یکی از فقیرترین ایالت‌های هند است ،خارجی هستند و از کشورهای همسایه نظیر بنگلادش به آنجا مهاجرت کرده تا شغل‌ها و زمین‌های آنها را تصاحب کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet