پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/07/21 11:50:00
سرویس سیاسی
در دیدار فهمی هویدی، نویسنده مصری مطرح شد

هشدار رییس مجلس نسبت به روند یهودی سازی بیت‌المقدس

**رییس مجلس شورای اسلامی نسبت به روند یهودی سازی بیت‌المقدس به کشورهای اسلامی هشدار داد.

به گزارش خانه ملت، "محمد عبدالرزاق فهمی هویدی"، اندیشمند و نویسنده مشهور مصری عصر روز دوشنبه با دکتر "علی‌ لاریجانی" دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار رییس مجلس شورای اسلامی به اقدامات زنجیره‌ای صهیونیست‌ها در تجاوز و تعدی به حقوق فلسطینان اشاره کرد و ضمن هشدار جدی به کشورهای اسلامی نسبت به روند یهودی سازی بیت‌المقدس، اظهار داشت: رژیم صهیونیستی تمام تلاش ضد انسانی و تجاوزکارانه خود را به کار بسته است تا هویت اسلامی‌- عربی بیت‌المقدس را تغییر دهد.

وی در همین خصوص ادامه داد: آنها حتی شرط ادامه مذاکرات صلح پوشالی را پذیرش یهودی بودن اسرائیل از سوی مذاکره کنندگان فلسطین قرار داده‌اند. آقای لاریجانی در این راستا خواستار اقدامات جدی مجالس کشورهای اسلامی در دفاع از مسجدالاقصی و سایر اماکن مقدس شهر قدس گردید و آمادگی مجلس شورای اسلامی برای تبادل نظر و رایزنی با مجالس کشورهای اسلامی در حاشیه اجلاس آتی بین‌المجالس در ژنو، تاکید کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر از سخنانش به برگزاری انتخابات دوره‌ دهم ریاست جمهوری ایران پرداخت و با اشاره به حضور هشتاد و پنجم درصدی مردم در انتخابات اخیر ریاست جمهوری، این انتخابات را در تاریخ انقلاب اسلامی منحصر به فرد برشمرد و افزود: یکی از مهمترین نکات برجسته انتخابات دهم، حضور حداکثری مردم و نمایش قدرت ملی در تعیین سرنوشت ملت بود.

در ادامه این دیدار آقای فهمی هویدی به تشریح آخرین تحولات منطقه و مسائل فلسطین پرداخت.

وی با اشاره به ادامه شهرک سازی رژیم صهیونیستی در بیت‌المقدس و عدم بازگشایی مناسب گذرگاه رفح برای انتقال مایحتاج غذایی و دارویی وسایل ساختمان سازی در جهت بازسازی غزه، نتایج گفتگوها میان مقامات غربی و مقامات برخی کشورهای عربی را بی‌اثر توصیف کرد وافزود: تاکنون توافقات غرب با مقامات کشورهای عربی و حکومت خودگردان فلسطین،‌هیچگونه دستاوردی برای مردم فلسطین نداشته و اوضاع جاری آنها بخصوص مردم غزه بیش از گذشته رو به وخامت می‌رود. وی نتایج دیگر این گفتگوها و همچنین سخنان آقای اوباما را در منطقه،‌تضعیف هر چه بیشتر مواضع کشورهای عربی در قبال توسعه طلبی‌های رژیم صهیونیستی قلمداد کرد و افزود: علی رغم سخنان به ظاهر زیبای اوباما نه تنها تاکنون هیچ راه حل مناسبی برای برون رفت از وضعیت اسفناک مردم فلسطین مطرح نگردیده بلکه در مقابل امتیاز دهی متعدد کشورهای عربی به رژیم صهیونیستی را شاهد می‌باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet