هدر موبایل
1398/06/11 09:21:27
سرویس فرهنگی
ذوالقدر با انتقاد از مغفول ماندن رده بندی فیلم ها:

رده بندی سنی فیلم ها جلوی بسیاری از خشونت ها را می گیرد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مغفول ماندن رده بندی سنی فیلم های سینمایی گفت: رده بندی سنی فیلم های سینمایی در کشور ما مغفول مانده است که با این اقدام، علاوه بر تولیدات بیشتر جلوی بسیاری از خشونت ها گرفته می شود.
رده بندی سنی فیلم ها جلوی بسیاری از خشونت ها را می گیرد سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مغفول ماندن رده بندی سنی فیلم های سینمایی گفت: رده بندی سنی فیلم های سینمایی در کشور ما مغفول مانده است که با این اقدام، علاوه بر تولیدات بیشتر جلوی بسیاری از خشونت ها گرفته می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201906102487150191.jpg رده,بندی,سنی,فیلم,ها,جلوی,بسیاری,از,خشونت,ها,را,می,گیرد Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره ضرورت رده بندی سنی فیلم های سینمایی گفت: رده بندی سنی فیلم های سینمایی از کارهای ضروری است که باید انجام شود چرا که در تولید فیلم می تواند موثر باشد، همچنین در انتخاب فیلم مناسب سن کودکان و نوجوانان از سوی والدین کمک کننده است.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه فیلم مثل کتاب است که باید رده بندی سنی مناسب داشته باشد، تصریح کرد: در حال حاضر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کتاب ها را با توجه به سن و اقتضای آنها، رده بندی کرده است و آنها  به راحتی کتاب مناسب خود را انتخاب می کنند؛ رده بندی کردن فیلم ها علاوه بر انتخاب صحیح فیلم، جلوی بسیاری از خشونت ها و مسائل دیگر را نیز می تواند بگیرد.

فیلمی که مناسب سن کودک نباشد، مشکل زا می شود

وی افزود: اگر فیلم مناسب سن کودک یا نوجوان و مناسب قوه درک او نباشد، قطعا مشکل زا می شود و اگر فیلم ها توسط داورانی ارزیابی و رده بندی سنی شوند، اقدام مناسبی خواهد بود و فیلم مناسب در آینده بچه ها و رشد خلاقیت آنها تاثیرگذار است، همچنین در تنوع موضوعات فیلم سازی هم کمک می کند که همین امر باعث تولیدات بیشتر فیلم و در نتیجه رونق حوزه سینما و اشتغال زایی می شود.

لزوم حضور متخصصان کودک و نوجوان در کارگروه رده بندی فیلم ها 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: رده بندی فیلم های سینمایی تاکنون در کشور ما مغفول مانده و کمتر به سینمای کودک و نوجوان پرداخته شده که بهتر است مجددا به آن توجه شود و قطعا باید یک روانشناس حوزه تحصصی کودک در کارگروه رده بندی فیلم ها وجود داشته باشد و علاوه بر دیگر متخصصان در این کارگروه باید متخصصان حوزه کودک ونوجوان که در هنر و سینما تحصیل کرده اند، وجود داشته باشند. /

مصاحبه از: مریم احمدی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet