هفته دفاع مقدس
1398/06/10 16:48:08
سرویس اقتصادی
الماسی در تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی:

فرهنگی از توضیحات وزیر نیرو قانع نشد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت:محمد حسین فرهنگی نماینده مردم تبریز از توضیحات وزیر نیرو در پاسخ به سوال وی درخصوص "دلیل و چرایی پرداخت‌های نجومی در وزارتخانه نیرو" قانع نشد.
فرهنگی از توضیحات وزیر نیرو قانع نشد سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت:محمد حسین فرهنگی نماینده مردم تبریز از توضیحات وزیر نیرو در پاسخ به سوال وی درخصوص "دلیل و چرایی پرداخت‌های نجومی در وزارتخانه نیرو" قانع نشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201907108347772904.jpg فرهنگی,از,توضیحات,وزیر,نیرو,قانع,نشد Icana

سکینه الماسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه امروز (یکشنبه 10 شهریورماه) کمیسیون انرژی مجلس از حضور وزیر نیرو در این کمیسیون جهت پاسخگویی به سوال محمد حسین فرهنگی نماینده تبریز خبر داد.

علت پرداخت‌های نجومی در زیرمجموعه وزارتخانه نیرو چیست؟

نماینده مردم کنگان، دیر و جم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: "علت پرداخت‌های نجومی در زیرمجموعه وزارتخانه نیرو چیست؟ و چرا نظارت لازم انجام نمی‌شود" عنوان سوال محمدحسین فرهنگی از رضا اردکانیان بود.

طبق قانون باید سقف پرداختی مدیران 7 برابر حداقل حقوق باشد اما این قانون در وزارتخانه نیرو اعمال نشده و برخی مدیرانی به‌عنوان مثال 15میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند؟

حقوق 15 میلیونی برخی از مدیران وزارت نیرو

وی در توضیح بیشتر سوال این نماینده، افزود: به گفته فرهنگی طبق قانون باید سقف پرداختی مدیران 7 برابر حداقل حقوق باشد اما این قانون در وزارتخانه نیرو اعمال نشده و برخی مدیرانی به‌عنوان مثال 15میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند؟

پرداخت حقوق و مزایا از طریق "نظام هماهنگی پرداخت"

الماسی به توضیحات وزیر نیرو در پاسخ به سوال این نماینده اشاره کرد و گفت: طبق توضیحات اردکانیان وزارت متبوعش دستگاه دولتی است که پرداخت حقوق و مزایا از طریق "نظام هماهنگی پرداخت" انجام می‌شود.

فرهنگی از توضیحات اردکانیان قانع نشد/ظاهری مسئول بررسی بیشتر

این نماینده مجلس اضافه کرد: به‌دلیل عدم قانع نشدن نماینده تبریز از توضیحات آقای اردکانیان و معاونان وی، مقرر شد؛ هفته آینده "علی عسگر ظاهری نماینده مسجدسلیمان و عضو کمیسیون انرژی" به نمایندگی از کمیسیون با معاونان وزیر و دیگر مسئولان وزارتخانه نیرو نشستی را در این وزارتخانه تشکیل داده و مدارک مرتبط در اختیار وی جهت بررسی بیشتر قرار گیرد و در نهایت گزارش این بررسی درصورت قانع یا قانع نشدن آقای فرهنگی به کمیسیون انرژی ارائه شود.

الماسی همچنین به دیگر توضیحات وزیر نیرو در این جلسه همچون کاهش قطعی برق در پیک مصرف برق تابستان، انتخاب این وزارتخانه در جشنواره شهید رجایی به‌عنوان دستگاه های برتر و... اشاره کرد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس همچنین اظهار کرد: تعدادی از سوالات ذکر شده در دستور کار به دلیل پس گرفتن آن‌ها ازسوی نمایندگان مطرح نشدند و بررسی چند سوال نیز به هفته‌های آینده موکول شدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet