هدر اصلی
1398/06/11 11:10:16
سرویس فرهنگی
مطهری:

تدریس زبان‌های محلی در مدارس مانعی ندارد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تدریس زبان‌های محلی در مدارس را بلامانع دانست و در عین حال عنوان کرد که زبان رسمی تدریس باید فارسی باشد ولی اختصاص یک کلاس برای تدریس ادبیات اقوام مختلف مانعی ندارد.
تدریس زبان‌های محلی در مدارس مانعی ندارد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تدریس زبان‌های محلی در مدارس را بلامانع دانست و در عین حال عنوان کرد که زبان رسمی تدریس باید فارسی باشد ولی اختصاص یک کلاس برای تدریس ادبیات اقوام مختلف مانعی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201906104307478113.jpg تدریس,زبان‌های,محلی,در,مدارس,مانعی,ندارد Icana

علی مطهری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت درباره بررسی طرح اجرای اصل پانزدهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران درباره تدریس زبان‌های محلی و قومی در مدارس و دانشگاه‌های کشور که در دستور کار کمیسیون فرهنگی مجلس قرار داشت، گفت: اختصاص یک کلاس برای تدریس ادبیات اقوام مختلف در مدارس مانند ادبیات ترکی ایرادی ندارد ولی زبان رسمی کلاس‌های درس باید زبان فارسی باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اینکه اسلام هیچ ارزشی برای نژاد و قومیت گرایی قائل نیست، این مسئله مشکلی برای کشور ایجاد نمی‌کند.

تفاوت زبان‌ها امنیت ملی را تهدید نمی‌کند

وی تأکید کرد: محور اصلی وحدت مردم ایران دین اسلام است و تفاوت و تنوع گویش و زبان‌ها امنیت ملی را تهدید نمی‌کند.

مطهری اضافه کرد: با توجه به اینکه برخی از نمایندگان از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش درخواست کردند که نسبت به اجرای اصل پانزدهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران درباره تدریس زبان‌های محلی و قومی در مدارس و دانشگاه‌های کشور اعلام موضع کند، باید بررسی کرد که این موضوع در حیطه اختیارات وزیر آموزش و پرورش است یا خیر.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باید بررسی کرد که آیا وزیر آموزش و پرورش می‌تواند به تنهایی چنین تصمیمی اتخاذ کند یا شورای عالی آموزش و پرورش باید در این زمینه اظهار نظر کند؟/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet