عید سعید غدیرخم
1398/06/11 13:10:02
سرویس صحن
تذکر پورابراهیمی به رئیس جمهور ؛

قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اجرا نشده است

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس به رئیس جمهور در خصوص عدم اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تذکر داد.
قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اجرا نشده است نماینده مردم کرمان و راور در مجلس به رئیس جمهور در خصوص عدم اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تذکر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712103404116485.jpg قانون,همسان‌سازی,حقوق,بازنشستگان,اجرا,نشده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا پور ابراهیمی داورانی در نشست علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه، 11 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکری شفاهی به رئیس جمهور در خصوص پاداش پایان خدمت و معوقات فرهنگیان گفت: علیرغم مقررات و ضوابط تعیین شده و تعهداتی که قرار بود از سال گذشته برای فرهنگیان اجرایی شود اما متأسفانه هنوز اقدامی برای پرداخت پاداش خدمت و معوقات فرهنگیان انجام نشده است این در حالی است که چند ماه از سال 98 می‌گذرد لذا نیازمند است رئیس جمهور دستور فرماید تا در اسرع وقت  نسبت به این کار اقدام شود.

نماینده مردم کرمان و راو در مجلس شورای اسلامی در تذکر دیگر به رئیس جمهور، ادامه داد: عدم اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری در حالی صورت گرفته است که در قانون برنامه ششم توسعه و احکام بودجه این مهم را مد نظر قرار داده‌ایم اما اکنون این عزیزان با مشکل روبه‌رو شده‌اند.

وی افزود: در خصوص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با دولت نیز توافق کردیم که با توجه به احکام مربوطه معوقات این بخش را هم می‌تواند با تأخیر پرداخت کند اما دولت نه پرداخت نقدی دارد و نه عملاً قانون را اجرا می‌کند که این موضوع مشکلات متعددی را برای تمامی بازنشستگان ایجاد کرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار با بازنشستگان تأمین اجتماعی استان گلستان، توضیح داد: مسئله عدم همسان‌سازی حقوق‌ها برای بازنشستگان مشکلات متعددی ایجاد کرده است لذا هم سازمان تأمین اجتماعی مکلف است مرّ قانون را در خصوص پاداش و مجموعه پرداخت حقوق آنها اجرایی کند و هم در ارتباط با مجموعه بازنشستگان کشوری و لشکری هر چه سریعتر این مهم محقق شود.

پورابراهیمی با تذکر به وزیر نیرو در خصوص آب شهر کرمان، اضافه کرد: علیرغم تذکرات قبلی هنوز قرارداد انتقال آب از دریای خلیج فارس منعقد نشده است لذا طبق توافقی که با شما داشته‌ایم دستور فرمایید قرارداد انتقال 30 میلیون مترمکعب مازاد آب از خلیج فارس هر چه سریعتر منعقد تا مشکل آب مردم شهر کرمان برطرف شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet