هدر موبایل
1386/08/22 07:58:00
سرویس بین الملل

بروجردی: سیاست‌های کنونی آمریکا هیچ کمکی به حل بحران عراق نخواهد کرد

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: سیاست‌های دولت آمریکا عامل تشدید بحران عراق است و با این سیاست‌ها، آمریکا هیچ کمکی به حل بحران عراق نخواهد کرد.

مایک گیپس" رییس کمیسیون سیاست مجلس عوام انگلیس روز دوشنبه با علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.


به گزارش خانه ملت، بروجردی در این دیدار با اشاره به تبادل هیات متعدد پارلمانی میان جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورها به ویژه اتحادیه اروپایی گفت: با توجه به نقش بسیار مهم پارلمان‌ها در توسعه و تقویت مناسبات کشورها، مجلس شورای اسلامی از گسترش و تحکیم روابط پارلمانی با سایر کشورها حمایت می‌کند.


وی در ادامه با بیان این‌که بر اساس مقررات جهانی و معاهده NPT استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای حق همه کشورها است، افزود: فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران درچارچوب معاهده NPT و آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای است، و در این چارچوب تعامل بسیار خوبی با آژانس داشته و گزارشات دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای نیز موید این امر است.


بروجردی در ادامه با بیان این‌که صدور قطعنامه سوم شرایط کنونی را بدتر خواهد کرد، افزود: تشدید تحریم‌ها هیچ تاثیری بر ارادی ملت ایران برای استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای ندارد.


وی تصریح کرد: زبان تهدید و جنگ به زیان غرب خواهد بود.


بروجردی سپس با اشاره به گزارش آتی البرداعی از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران انتظار دارد اتحادیه اروپا به گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای احترام بگذارد.


وی افزود: جمهوری اسلامی تاکنون برای اعتمادسازی در زمینه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای خود در چارچوب مقررات جهانی و معاهده NPT گام‌های بسیار مهمی برداشته است.


رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش سیاست‌های دولت آمریکا را عامل تشدید بحران عراق دانست و تاکید کرد: اعلام جدول زمان‌بندی شده خروج نیروهای بیگانه از عراق یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر و گام مهمی برای کاهش بحران در این کشور است.


وی تصریح کرد: سیاست‌های کنونی آمریکا هیچ کمکی به حل بحران عراق نخواهد کرد.


بروجردی هم‌چنین با اشاره به حمایت‌های آمریکا از گروهک منافقین در عراق گفت: گره خورده‌گی میان تروریسم و برخی کشورها در عراق یک عامل اساسی در تشدید بحران امنیتی در عراق است.


بر اساس این گزارش "مایک گیپس" رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس عوام انگلیس نیز در این دیدار سفر خود به تهران را بسیار با اهمیت خواند و ابراز اطمینان کرد: نتایج این سفر گامی مهمی در تقویت روابط فی‌مابین به ویژه مناسبات پارلمانی دو کشور خواهد بود.


وی هم‌چنین با بیان این‌که کشورش هیچ‌گاه خواستار تعطیلی فعالیت‌های هسته‌ای ایران نبوده است، گفت: انگلیس از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران حمایت می‌کند.


مایک گیپس هم‌چنین تصریح کرد: انگلیس از راه حل دیپلماتیک برای مسئله هسته‌ای حمایت می‌کنند.


رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس عوام انگلیس در ادامه بر نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در حل بحران‌های منطقه به ویژه بحران عراق و افغانستان تاکید کرد.

در این ملاقات به سوالات مختلف نمایندگان مجلس انگلیس پاسخ داده شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet