ایام محرم 1398
1398/06/11 18:43:56
سرویس فرهنگی
حاجی بابایی:

دغدغه های فراکسیون فرهنگیان با وزیر پیشنهادی آموزش وپرورش مطرح شد

رئیس فراکسیون فرهنگیان با اشاره به حضور وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در فراکسیون متبوعش، عنوان کرد: حاجی میرزایی ضمن ارائه برنامه های خود، به دغدغه نمایندگان فرهنگی مجلس شورای اسلامی پاسخ داد.
دغدغه های فراکسیون فرهنگیان با وزیر پیشنهادی آموزش وپرورش مطرح شد رئیس فراکسیون فرهنگیان با اشاره به حضور وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در فراکسیون متبوعش، عنوان کرد: حاجی میرزایی ضمن ارائه برنامه های خود، به دغدغه نمایندگان فرهنگی مجلس شورای اسلامی پاسخ داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201908106945731293.jpg دغدغه,های,فراکسیون,فرهنگیان,با,وزیر,پیشنهادی,آموزش,وپرورش,مطرح,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حمیدرضا حاجی بابایی در تشریح نشست فراکسیون  فرهنگیان با محسن حاجی میرزایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش عنوان کرد: مطالبه اصلی نمایندگان فرهنگی برنامه‌ریزی برای اعتبار بخشی به آموزش وپرورش، به عنوان مهم ترین دستگاه متولی فرهنگی کشور است.

رئیس فراکسیون فرهنگیان افزود: دوری از سیاست زدگی در آموزش‌وپرورش، تلاش برای ایجاد جو آرام و موثر برای معلمان، دانش‌آموزان و والدین و مخاطبان آموزش وپرورش با برنامه‌ریزی‌های مبتنی براسناد بالا دستی به ویژه سیاست های مقام معظم رهبری و اجرای دقیق سند تحول بنیادین از دیگر مطالبات نمایندگان مردم از وزیر پیشنهادی آموزش وپرورش است.

حاجی بابایی اضافه کرد: توقف روند مدرسه فروشی و خصوصی‌سازی آموزش وپرورش، اجرای عدالت آموزشی که در سال‌های اخیر در بسیاری از روستاها یا تعطیلی مدارس با جمعیت کم صورت گرفته است، نظارت دقیق بر مدارس غیردولتی و بهبود کیفیت آموزش در مدارس دولتی نیز در این جلسه مورد تاکید نمایندگان ملت قرار گرفت.

نارضایتی نمایندگان از شیوه پرداخت پاداش پایان خدمات فرهنگیان

حاجی بابایی گفت: نمایندگان فرهنگی ضمن اعلام نارضایتی از شیوه پرداخت پاداش پایان خدمات فرهنگیان، تاکید کردند که روند فعلی موجب کاهش ارزش پولی پاداش فرهنگیان می شود و درنهایت باتوجه به روند فعلی فرهنگیان بازنشسته نمی توانند برای این پاداش برنامه ریزی نمایند ، لذا باید برای تغییر روند کنونی و پرداخت به روز پاداش پایان خدمت فرهنگیان برنامه ارائه شود.

حاجی بابایی، اجرای نظام رتبه بندی با توجه به سند تحول بنیادین وبا رویکرد ارتقای مرجعیت معلمان را نیز یادآور شد وگفت، از وزیر آموزش وپرورش انتظار می رود برداشت های انحرافی از نظام رتبه بندی معلمان را متوقف نموده با توجه به روندی که باید طی شود و با استفاده از فرصت های دولت ومجلس نظام رتبه بندی معلمان را اجرایی کند.

وی گفت: نمایندگان ملت معتقد هستند که فرهنگیان عزیز همواره  درخط مقدم  ارزش آفرینی  درنظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده اند، از این رو حل مسائل، مشکلات و دغدغه های فرهنگیان از اولویتهای نظام جمهوری اسلامی ایران است و وزیر پیشنهادی باید دراین خصوص برنامه ای منسجم و عملیاتی داشته باشد.

تأکید نمایندگان بر تقویت دانشگاه فرهنگیان

رئیس فراکسیون فرهنگیان بیان داشت: از موارد بسیار مهم و مورد تاکید نمایندگان فرهنگی، توجه خاص به دانشگاه فرهنگیان است،که  ضمن اینکه تنها مرجع ورودی به آموزش وپرورش باید دانشگاه فرهنگیان باشد، به گونه‌ای سیاستگذاری و برنامه ریزی شود،که دانش آموزان نخبه به این دانشگاه وارد شوند تا بتوانیم شاهد تحول مورد نظر در نظام تعلیم و تربیت باشیم.

وی، پایان دادن به وضعیت نیروهای بلاتکلیف در آموزش وپرورش تحت عنوان حق التدریس و خرید خدمت و پیش دبستانی ونهضت سود آموزی وسایر اشکال موجود را با تدوین دستورالعمل مناسب در جهت ایجاد انگیزه در معلمان که منجر به ارتقای کیفیت آموزش وپرورش می شود را نیز ار موارد مطرح شده در این جلسه برشمرد.

 
حاجی بابایی، افزایش نسبت بودجه آموزش وپرورش از بودجه عمومی دولت را نیز در مورد تاکید قرار داد و گفت: با توجه به روند کاهشی این نسبت انتظار می رود برای بهبود وضعیت نسبت بودجه آموزش وپرورش از بودجه عمومی دولت با عنایت به اهمیت جایگاه تعلیم وتربیت در ارتقا وتعالی کشور تلاش شود.

وی بیان داشت: توجه به اجرای دقیق بیمه طلایی با توجه به افت شدید کیفیت و  خدمات این بیمه درسالهای اخیر و نارضایتی گسترده معلمان دراین خصوص و اولویت بخشیدن به ساماندهی صندوق ذخیره فرهنگیان از دیگر مطالبات نمایندگان مردم از آقای حاجی میرزایی است.

وی افزود: حاجی میرزایی نیز ضمن ارائه برنامه‌های خود در این جلسه بر اجرای دقیق سند تحول بنیادین و نظارت برای پیشگیری از سایر برنامه هایی مانند سند 2030 تاکید کرد و گفت که ارتقای کیفیت آموزش وپرورش براساس سند تحول بنیادین و مرجعیت معلمان و مدرسه به عنوان پایگاه اجتماعی محله در برنامه های پیش رو دیده شده است.

رئیس فراکسیون فرهنگیان گفت: تدوین لایحه نظام رتبه بندی در هیات دولت و ارائه آن به مجلس جهت اجرا، بهبود وضعیت معیشتی فرهنگیان با استفاده از فرصتهای مختلف، ایجاد گفتمان غالب آموزش وپرورش دراین جلسه مورد تاکید وزیر پیشنهادی آموزش وپرورش بود.

اعلام استقلال حاجی میرزایی از گروه‌های سیاسی

وی افزود: از نکات دیگر مورد تاکید حاجی میرزایی اعلام استقلال وی از گروه‌های سیاسی بود، همچنین آموزش‌های مهارتی و ایجاد هسته اقتصادی جهت ساماندهی اقتصاد آموزش وپرورش نکاتی بود در مباحث حاجی میرزایی مطرح شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet