هدر موبایل
1398/06/11 18:21:06
سرویس صحن
صباغیان بافقی در نطق میان دستور:

معلمان حمایتی حق اعتراض ندارند

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش خواست تا رفع مشکلات معلمان حمایتی که حتی حق اعتراض به وضعیت موجود خود را نیز ندارند در اولویت دستورکار خود قرار دهد.
معلمان حمایتی حق اعتراض ندارند عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش خواست تا رفع مشکلات معلمان حمایتی که حتی حق اعتراض به وضعیت موجود خود را نیز ندارند در اولویت دستورکار خود قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201909101158415818.jpg معلمان,حمایتی,حق,اعتراض,ندارند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا صباغیان بافقی در نشست علنی امروز(دوشنبه 11شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: متاسفانه وضعیت معلمان حمایتی نابسامان است بعضا دو پایه تدریس می‌کنند یا در مناطق عشایری هستند و 24 ساعت تمام وقت کار می‌کنند، نقاط دوردست فرستاده می شوند، ولی 800 هزار تومان حقوق می‌گیرند و بعضا شش ماه یا یک سال حقوق خود را طلبکار هستند.

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی، خطاب به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، ادامه داد: موضوع این معلمان را به عنوان یک اولویت رسیدگی کند، چرا که آنها حق اعتراض ندارند، کما اینکه روز گذشته تعدادی از معلمان حمایتی مقابل درب مجلس جمع شده بودند و یکی از آنها که از استان یزد آمده بود به دلیل اعتراض به وضعیت حقوقش اخراج شده بود.

وی تصریح کرد: اگر معلمان زن حمایتی باردار شوند بکار گرفته نمی‌شوند، ضمن اینکه متعهد می‌شوند حقوقشان را در طول مدت شش یا نه ماه مرخصی زایمان به فردی که به عنوان جایگزین وی به فعالیت می‌پردازد، دریافت کند یعنی از این حق محروم می‌شود و تقریبا در این زمینه حالت ارباب و رعیتی ایجاد شده است.

صباغیان بافقی یادآور شد: مفاد یک بند از قراردادی را که با معلمان حمایتی امضا می‍‌شود بدین صورت است که اینجانب نسبت به پرداخت اضافه بیمه و عدم پرداخت حقوق کامل در دبستان مذکور و کارفرمای خود از طریق واریز به حسابم هیچ گونه ادعایی نداشته و من بعد حق هر گونه ادعا و شکایتی در رابطه با کار نسبت به دبستان مذکور را در این رابطه از خود سلب می‌نمایم.

وزیر صنعت برای فرزندانش از بازار لوازم تحریر تهیه کند

وی خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت، خاطرنشان کرد: اگر فرزند یا نوه‌ای دارند لوازم تحریرش را از بازار تهیه کنند، همین.

طرح بخشیدن سود مرکب و دیرکرد مقدمه‌ای برای حذف ربا در کشور می‌شود

صباغیان بافقی افزود: از مجمع تشخیص مصلحت تقاضا دارم طرحی را که مجلس برای بخشیدن سود مرکب و دیرکرد داده است، توجه کند، چرا که بنیان بسیاری از خانواده‌ها در حال نابودی است و بسیاری از واحدهای تولیدی ورشکست می شوند و این در حالی است که دریافت این سود و دیرکرد حرام است. اگر مجمع نظر مثبتی داشته باشد شاید مقدمه‌ای برای حذف ربا در کشور باشد.

وی عنوان کرد: در مورد تشکل‌های کارگری باید به این نکته توجه کنند که اگر فردی در واحدهای تولیدی یا معادن از حق خودش دفاع کند، اخراج می‌شود و هیچ پشتوانه ای ندارد، بنابراین از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌خواهم که در این زمینه از مسئولان استان‍‌های خود بخواهند تا در این زمینه بهتر عمل کنند، چرا که در استان یزد در این زمینه بسیار ضعیف عمل می‌شود و حقوق کارگران تضییع می‌شود.

صباغیان بافقی خطاب به وزیر راه و شهرسازی، افزود: تقاضا دارم در ارتباط با برخی جاده های استان یزد کمتر هفته ای است که کشته ندهیم برای تعمیر آنها اقدام کنید.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خطاب به وزیر جهادکشاورزی، اظهار کرد: کارخانه‌ای تحت عنوان کیمیا داران در بهاباد تاسیس شده است که محصولی را وارد می کند که روی دستشان مانده است، به همین دلیل شب یا صبحی است که 400 نفر بیکار می‌شوند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: از آقای جهانگیری تقاضا دارم خوراک و محصول معادن در منطقه هزینه شود، متاسفانه کارخانه سنگ داریم که 6 هزار نیرو دارد، اما به دستوری که داده شده عمل نمی‌شود از وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌خواهم که به دستور معاون اول رئیس جمهور عمل کرده و مشکلمان را حل کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet