هدر موبایل
1398/06/11 23:48:45
سرویس سیاسی
اسدالهی در گفت‌وگو با خانه ملت:

وزارت علوم مدرک تحصیلی وزاری پیشنهادی آموزش و پرورش و گردشگری را تایید کرد

معاون نظارت مجلس با بیان اینکه براساس مصوبه هیئت رئیسه مجلس معاونت نظارت مسئول احراز صحت مدرک تحصیلی وزرا است، گفت: وزارت علوم صحت مدارک وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش و میراث فرهنگی و گردشگری را به معاونت نظارت اعلام کرده است.
وزارت علوم مدرک تحصیلی وزاری پیشنهادی آموزش و پرورش و گردشگری را تایید کرد معاون نظارت مجلس با بیان اینکه براساس مصوبه هیئت رئیسه مجلس معاونت نظارت مسئول احراز صحت مدرک تحصیلی وزرا است، گفت: وزارت علوم صحت مدارک وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش و میراث فرهنگی و گردشگری را به معاونت نظارت اعلام کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105284325861.jpg وزارت,علوم,مدرک,تحصیلی,وزاری,پیشنهادی,آموزش,و,پرورش,و,گردشگری,را,تایید,کرد Icana

غلامرضا اسدالهی معاون نظارت مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره نحوه انطباق برنامه وزرای پیشنهادی با قوانین و اسناد بالادستی، گفت: معاونت نظارت مجلس برنامه‌های وزرای پیشنهادی را بررسی می‌کند تا میزان انطباق آن با اسناد بالادستی مشخص شود.

اظهارات وزرا در کمیسیون‌های تخصصی و صحن علنی مجلس به نوعی تعهدات شفاهی آنها است و معاونت نظارت این تعهدات را ثبت و ضبط کرده و در اختیار نمایندگان قرار می دهد تا آنها از این اطلاعات استفاده کنند

وی افزود: میزان انطباق برنامه وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با قوانین و اسناد بالادستی مشخص شده است بنابراین نمایندگان این افراد را به خوبی شناخته و می‌توانند متناسب با آن تصمیم گیری کنند.

اسدالهی با بیان اینکه معاونت نظارت مجلس در دوره جاری برای تمامی وزرا اقدامات مذکور را انجام داده است، اظهار کرد: پس از بررسی برنامه وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نتایج در 2 جلد تهیه و در کازیه نمایندگان قرار گرفت تا نمایندگان از این گزارش استفاده کنند.

وزرا با ارائه برنامه پیشنهادی سمت و سوی خود را مشخص می‌کنند

معاون نظارت مجلس با بیان اینکه وزرا با برنامه پیشنهادی سمت و سوی خود را مشخص می‌کنند، اضافه کرد: تجربه نشان داده، گزارش تهیه شده از سوی معاونت نظارت درباره انطباق برنامه وزرای پیشنهادی با اسناد بالادستی مورد استفاده نمایندگان -مخالف و موافق- قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اقدامات معاونت نظارت مجلس پس از کسب رای اعتماد وزرا، گفت: اظهارات وزرا در کمیسیون‌های تخصصی و صحن علنی مجلس به نوعی تعهدات شفاهی آنها است و معاونت نظارت این تعهدات را ثبت و ضبط کرده و در اختیار نمایندگان قرار می دهد تا آنها از این اطلاعات استفاده کنند؛ به طور مثال برنامه‌ها و اظهارات وزیر آموزش و پرورش را به نمایندگان یادآوری می‌کند تا آنها این موضوعات را پیگیری کنند.

اسدالهی با اشاره به اینکه براساس مصوبه هیئت رئیسه، معاونت نظارت مسئول احراز صحت مدرک تحصیلی وزرا است، تصریح کرد: وزارت علوم صحت مدارک وزرای پیشنهادی را به معاونت نظارت اعلام کرده که این معاونت نیز نتیجه را به سمع و نظر هیئت رئیسه رسانده است.

برنامه وزاری پیشنهادی با کدام یک از قوانین تطبیق داده می‌شود؟

وی درباره قوانین و سیاست‌هایی که برنامه وزرای پیشنهادی باید با آن تطبیق داده می‌شود، گفت: برنامه وزرای پیشنهادی با سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری درباره حوزه مربوطه، قوانین فرادستی مانند قانون برنامه، قانون احکام دائمی مانند برنامه ششم توسعه و وظایفی که وزارتخانه مربوطه برای وزیر مشخص کرده، انطباق داده می‌شود.

معاون نظارت مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا انطباق برنامه‌های وزرای پیشنهادی با نص اسناد بالادستی ملاک است یا التزام به روح کلی، گفت: معاونت نظارت میزان انطباق برنامه وزرا با قوانین بالادستی و سیاست‌های کلی را در 4 حالت تقسیم بندی می‌کند؛ برنامه‌ی وزرا کاملاً منطبق بر قوانین است، برنامه‌های پیشنهادی با قوانین بالادستی همسو بوده و مغایرتی با آنها ندارد، برنامه‌های پیشنهادی وزرا مغایر با سیاست‌های ابلاغی است و آخرین حالت آنکه در تدوین برنامه‌های پیشنهادی به قوانین بالادستی توجهی نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet