شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/06/12 09:45:37
سرویس سیاسی
مونسان در نشست فراکسیون نمایندگان ولایی:

4 هزار پروژه میراث فرهنگی در کشور اجرائی شده است

وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی و گردشگری گفت: ۶۸۹ موزه فعال در کشور داریم و در بحث موزه‌ها رتبه ایران در جهان از ۱۱ به ۹ رسیده است.
4 هزار پروژه میراث فرهنگی در کشور اجرائی شده است وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی و گردشگری گفت: ۶۸۹ موزه فعال در کشور داریم و در بحث موزه‌ها رتبه ایران در جهان از ۱۱ به ۹ رسیده است. https://cdn.icana.ir/d/019/114329.jpg 4,هزار,پروژه,میراث,فرهنگی,در,کشور,اجرائی,شده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر مونسان وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی و گردشگری در نشست امروز (سه‌شنبه 12 شهریور ماه) فراکسیون نمایندگان ولایی، اظهار داشت: طی 2 سال اخیر در حوزه میراث فرهنگی 4 هزار پروژه اجرائی شده است.

وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی و گردشگری با بیان اینکه در سال گذشته، ۹۶ موزه افتتاح شده که نیمی از آن‌ها توسط بخش غیردولتی انجام گرفته است، بیان کرد: اکنون ۶۸۹ موزه فعال در کشور داریم و در بحث موزه‌ها رتبه ایران در جهان از ۱۱ به ۹ رسیده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۵ اثر جهانی را ثبت کرده‌ایم، افزود: ۲۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه گردشگری داریم.

مونسان ادامه داد: در بخش صنایع دستی و کسب و کارهای کوچک به ویژه در روستاها ۲۸۹ میلیون دلار صادرات از گمرک و بیش از ۳۰۰ میلیون دلار به صورت چمدانی داشته‌ایم که این مبلغ بیش از ۶۰۰ هزار میلیارد دلار می‌شود.

وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی و گردشگری با بیان اینکه بیمه هنرمندان که از 5 سال پیش متوقف شده بود را از سال گذشته فعال کردیم، گفت: از انتهای سال ۹۶ روی گسترش بازارهای منطقه‌ای کار کردیم و به سمت لغو روادید با کشورهای هدف گردشگری از جمله عمان و چین رفتیم.

وی افزود: اکنون حدود ۹۸۰ هزار گردشگر ترکیه به ایران آمده‌اند و اولین بار در کشور بالانس گردشگری مثبت شده است؛ یعنی ورودی گردشگری بیش از خروج از ایران است.

مونسان با بیان اینکه روی تبلیغات در فضای مجازی خارجی حساب باز کرده‌ایم، اظهار داشت: با برخی کشورها نمایشگاه مشترک برگزار کردیم.

وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی و گردشگری با بیان اینکه گردشگری داخلی از جمله بوم‌گردی رونق پیدا کرده است، گفت: در ابتدای شروع دولت بوم گردی ۴۰۰ واحد بود و اکنون 1700 واحد بوم گردی داریم که انشالله تا پایان دولت به بیش از ۲ هزار واحد می‌رسد.

حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح سوالاتی که نمایندگان عضو این فراکسیون از وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی و گردشگری داشتند، اظهار داشت: نمایندگان بر ضرورت برنامه‌ریزی برای جذب توریست درمانی، توجه ویژه به حوزه صنایع دستی به ویژه در بحث صادرات آن، علت پایین بودن سهم گردشگری در اقتصاد و برنامه‌ریزی ویژه در این حوزه، فراهم شدن زیرساخت‌های گردشگری به ویژه در روستاها، برنامه‌ریزی برای ایجاد منابع جدید و استفاده از ظرفیت خیرین در حوزه گردشگری تاکید کردند.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی بیان کرد: اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی در مورد سرانجام سند راهبردی گردشگری و برنامه مونسان برای ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری و صنایع دستی سوالاتی را مطرح کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet