ایام محرم 1398
1398/06/12 12:21:30
سرویس صحن
سالک کاشانی در موافقت با وزیر پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی؛

مونسان حاشیه‌ها و رانت‌ها را طی مدت مدیریتش کم کرده است

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: مونسان حاشیه‌ها و رانت‌ها را طی مدت مدیریتش کم کرده و البته سبب افزایش اشتغالزایی نیز شده است.
مونسان حاشیه‌ها و رانت‌ها را طی مدت مدیریتش کم کرده است نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: مونسان حاشیه‌ها و رانت‌ها را طی مدت مدیریتش کم کرده و البته سبب افزایش اشتغالزایی نیز شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201809101844327528.jpg مونسان,حاشیه‌ها,و,رانت‌ها,را,طی,مدت,مدیریتش,کم,کرده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد سالک کاشانی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 12 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: رهبر معظم انقلاب پیرامون موضوع گردشگری فرموده اند "من تصورم این است که اگر مسئولین کشور بتوانند از مسئله گردشگری به شکل درست و با تبلیغات صحیح و جهت‌گیری صحیح استفاده کنند، درآمد آن کشور را بی‌نیاز می کند".

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ماده 100 برنامه 5 ساله ششم توسعه توجه جدی به موضوع گردشگری دارد، اظهار کرد: فعالیت مونسان در دو سال گذشته با مدیریت قوی همراه بوده و توجه جدی به برنامه ششم توسعه داشته است.

وی با اشاره به اینکه میراث فرهنگی و صنایع دستی دارای راهبرد اقتصادی است و همچنین کاربرد فرهنگی دارد، تصریح کرد: خوشبختانه وزیر پیشنهادی در هر دو مقوله برنامه‌های مختلفی را به قوه مقننه ارائه کرده است؛ این مهم  در حالی است که در دل برنامه‌های اقتصادی  و فرهنگی، نوعی آموزش نیز به گردشگران داده می‌شود زیرا این افراد با اذهانی نادرست وارد کشور می‌شوند اما پس از خروج سفیران ایران و انقلاب اسلامی در دنیا به شمار می‌آیند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارتخانه مذکور، حافظ میراث فرهنگی و کهن ایران و انقلاب اسلامی است، افزود: همان‌گونه که رهبر انقلاب فرمودند بخش اقتصادی درآمد گردشگری در کشور چند برابر فروش نفت خام محسوب می‌شود که امری با اهمیت است.

سالک گفت: 129 هزار و 99 شغل در حوزه گردشگری ایجاد شده، 613 میلیارد ارزآوری برای کشور از صادرات بیش از یک صد هزار تن صنایع دستی حاصل شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه گردشگری گنج پنهان و توسعه پایدار کشور محسوب می‌شود زیرا ایران جزو10 کشور توریستی جهان و 5 کشور تاریخی دنیا به شمار می‌رود، اظهار کرد: باید یادآور شد سازمان میراث فرهنگی در حوزه فناوری اطلاعات در 3 ماهه سال 98 از رتبه 54 در سال 96 به رتبه 20 ارتقاء یافته که نشان‌دهنده فعالیت وزیر پیشنهادی است.

وی با اشاره به اینکه سابقه تاریخی سرزمین‌مان بیش از 11 هزار سال مدنیت است که امری مهم محسوب می‌شود، افزود: بیش از یک میلیون اثر تاریخی در کشور وجود دارد که 34 هزار از این امر در قالب اثر ثبتی و به صورت ملی و 24 هزار اثر به صورت جهانی ثبت و مطرح شده است. همچنین دو هزار و 815 اثر ملی نیز شناسایی و به ثبت رسیده است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه میراث فرهنگی دارای جنبه اقتصاد مقاومتی است و بر این اساس تاکنون حرکت کرده است، گفت: مونسان حاشیه‌ها و رانت‌ها را طی مدت مدیریتش کم کرده و البته سبب افزایش اشتغالزایی نیز شده است.

سالک با اشاره به گزارش معاونت نظارت قوه مقننه در خصوص سازمان میراث فرهنگی تصریح کرد: بر اساس این گزارش 56 درصد اقدامات وزیر پیشنهادی با برنامه‌های رهبری و اسناد بالادستی، 32درصد برنامه‌ها با سیاست‌های ابلاغی دولت و برنامه ششم همسو بوده که امری مهم محسوب می‌شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: همچنین باید یادآور شد در حوزه سرمایه‌گذاری نیز اقدامات خوبی صورت گرفته که اجرای 209 پروژه و بهره‌برداری از 1425 واحد بوم‌گردی و موافقت با صدور 4 هزار و 575 طرح سرمایه‌گذاری با رقم صد هزار میلیارد از دیگر اقداماتی است که در دوران مدیریت وزیر پیشنهادی انجام شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet