ایام محرم 1398
1398/06/12 12:22:53
سرویس صحن
موسوی لارگانی در موافقت با وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی:

نگاه مونسان در توسعه میراث فرهنگی و گردشگری معطوف به بخش خصوصی است

نماینده مردم فلاورجان در مجلس با بیان اینکه نگاه مونسان در توسعه میراث فرهنگی و گردشگری معطوف به بخش خصوصی بوده و این تنها راهکار توسعه گردشگری کشور است، گفت: حضور چند ساله مونسان در دولت و نزدیکی به رئیس جمهور می تواند در رشد و توسعه وزارتخانه بسیار موثر باشد.
نگاه مونسان در توسعه میراث فرهنگی و گردشگری معطوف به بخش خصوصی است نماینده مردم فلاورجان در مجلس با بیان اینکه نگاه مونسان در توسعه میراث فرهنگی و گردشگری معطوف به بخش خصوصی بوده و این تنها راهکار توسعه گردشگری کشور است، گفت: حضور چند ساله مونسان در دولت و نزدیکی به رئیس جمهور می تواند در رشد و توسعه وزارتخانه بسیار موثر باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201908102096459224.jpg نگاه,مونسان,در,توسعه,میراث,فرهنگی,و,گردشگری,معطوف,به,بخش,خصوصی,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدناصر موسوی لارگانی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 12 شهریور) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی در موافقت با وی، با بیان اینکه وزارت میراث فرهنگی به همت مجلس دهم تاسیس شد، گفت: بنابراین لازم است در ابتدای راه شخصی موثر، کاربلد، مسلط و واقف به ظرفیت ها و کمبودهای وزارتخانه و آشنا با مشکلات هر سه حوزه و همراه و همسو با دولت در رأس کار قرار گیرد تا زیرساخت های وزارتخانه در ابتدای کار به درستی پایه ریزی شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی افزود: از مهمترین نقاط قوت عملکرد مونسان می توان به مواردی از جمله تقویت مشارکت بخش خصوصی، استفاده از ظرفیت سایر نهادها و دستگاه ها در مرمت آثار تاریخی، توسعه زیرساخت های گردشگری، سرمایه گذاری در احداث هتل ها و تلاش برای رشد 50 درصدی گردشگری خارجی با توجه به تحریم های ظالمانه و لغو روادید برخی کشورهای بازار هدف اشاره کرد.

وی با بین اینکه نگاه مونسان در توسعه میراث فرهنگی و گردشگری معطوف به بخش خصوصی است و این تنها راهکار توسعه گردشگری کشور است، ادامه داد: سابقه نشان داده مونسان از لحاظ سیاسی با جناح ها و جریان های مختلف همکاری داشته، اما هیچگاه وارد بازی های سیاسی نشده است. همچنین حضور چند ساله در دولت و نزدیکی به رئیس جمهور می تواند در رشد و توسعه وزارتخانه در آینده موثر باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سازمان جهانی گردشگری، ایران را جزو 10 کشور نخست جهان در زمینه داشتن جاذبه های گردشگری می داند و مطابق آمار بانک مرکزی، حدود 12 میلیارد دلار سهم گردشگران در ایران است که با افزایش 60 درصدی آن مواجه شدیم، هر چند انتظارات ظرفیت ها بسیار بیشتر است.

موسوی لارگانی ادامه داد: مونسان در امور گردشگری به برخی مسئولیت ها و شئونات اسلامی کاملاً واقف بود و به این شئونات توجه ویژه ای دارد؛ در سال گذشته 600 میلیون دلار صادرات صنایع دستی داشتیم که نسبت به سال های گذشته رشد قابل توجهی داشته و بیش از 3600 میلیارد تومان صنایع دستی در داخل کشور رشد داشته و دلیل افزایش فروش این است که از سال 96 طرح تجاری سازی صنایع دستی به همت مونسان کلید خورد تا صنایع دستی کشور به صورت فله ای به فروش نرسد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet