هدر موبایل
1398/06/24 13:46:28
سرویس سیاسی
مازنی تاکید کرد:

مقاومت و صلح بهترین گفتمان

رئیس کمیته فرهنگ هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس می گوید :ما با شعار و منطق حریت ،آزادگی ،عزت و "هیهات منا الذله" امام حسین (ع) باید بنیه دفاعی کشور را تقویت کنیم.
مقاومت و صلح بهترین گفتمان رئیس کمیته فرهنگ هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس می گوید :ما با شعار و منطق حریت ،آزادگی ،عزت و "هیهات منا الذله" امام حسین (ع) باید بنیه دفاعی کشور را تقویت کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201908102457706850.jpg مقاومت,و,صلح,بهترین,گفتمان Icana

احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به درس های مکتب عاشورا گفت :مکتب عاشورا فقط "هیهات منا الذلة‌" نیست،مکتب اصلاح طلبی هم است و مکتب امر به معروف و نهی از منکر ، مکتب حریت و آزادگی هم است.

وی با اشاره به فرموده امام حسین (ع) که "اگر دین ندارید در دنیا آزاده باشید" ،افزود: قیام عاشورا مکتب گفت و گو و مکتب تلاش برای جذب حداکثری به تعبیر شهیدبهشتی و تعبیر مقام معظم رهبری است .خط امام حسین علیه السلام تلاش می‌کرد که حتی زمینه جذب عمربن سعد که فرمانده سپاه دشمن بود را فراهم کند.

بیشتربخوانید:

گام های کاهشی برجام در راستای رفع تحریم های ظالمانه باشد

 

مکتب عاشورا را جامع و همه جانبه باید بشناسیم

نماینده مردم تهران ری شمیرانات اسلامشهر و پردیس در مجلس مطرح کرد: عاشورا مکتب  فتوت و جوانمردی است، در حدی که دشمن نسبت به امام(ع) و اهل بیت(ع) از آب مضایقه می کند؛ اما امام(ع) هم به سپاه دشمن و هم به اسب هایشان آب می دهند؛ پس ما مکتب عاشورا را جامع و همه جانبه باید بشناسیم.

از صبر و فرهنگ مقاومت اباعبداله الحسین (ع) درس بگیریم

مازنی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی هرگز زیر بار ظلم و یکجانبه گرایی آمریکا نمی رود، مطرح کرد: در شرایط فعلی اگر بخواهیم از مکتب عاشورا الهام بگیریم، این است که ما با شعار و منطق حریت ،آزادگی ،عزت و "هیهات منا الذلة‌" باید بنیه دفاعی کشور را تقویت کنیم و به لحاظ روانی از صبر ، بردباری و استقامت و فرهنگ مقاومت اباعبداله الحسین (ع) درس بگیریم.

عضوکمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی،با تاکید براینکه باید در بالاترین درجه مقاومت و آمادگی برای دفاع از حق باشیم ،مطرح کرد: قیام عاشورا مکتب گفتگو هم است؛ بهترین گفتمان را مقاومت و صلح می دانم.گفتمان مقاومت برای صلح یعنی بنیه دفاعی ما باید قوی باشد و با توجه به اینکه بسته اروپا  نظر مسئولین دیپلماسی را تامین نکرد؛ گام سوم را با اقتدار برداشتیم.

باید از موضع اقتدار با دنیا حرف بزنیم

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به دو گام کاهش تعهدات برجام، اظهار داشت: اروپا دو مرحله فرصت داشت تا برجام را عملی کند، اما نتوانست از عهده اجرای تعهدات خود برآید و ما گام سوم را هم با قدرت و عزت برداشتیم.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس با اشاره به رفتار جمهوری اسلامی با کشورهای عضو برجام و همچنین آمریکا،تصریح کرد: معتقدم که باید در عین اینکه ما در بالاترین حد اقتدار هستیم، از موضع اقتدار با دنیا حرف بزنیم؛ اگر دنیا بخواهد از نقطه‌های ضعف ما استفاده کند ما نباید این اجازه را بدهیم؛  باید خودمان را قوی کنیم و در موضع قوت و قدرت با دنیا ارتباط و تعامل داشته باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet