هدر موبایل
1398/06/15 14:02:26
سرویس اجتماعی
ابوترابی:

مردم ذهنیت مثبتی از تعاونی‌ها ندارند

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: مردم از تعاونی‌ها استقبال نکردند بنابراین باید تعاونی منطبق با واقعیات طراحی و تبدیل به اقتصاد کرد تا بتواند ۲۵ درصد در اقتصاد نقش داشته باشد.
مردم ذهنیت مثبتی از تعاونی‌ها ندارند عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: مردم از تعاونی‌ها استقبال نکردند بنابراین باید تعاونی منطبق با واقعیات طراحی و تبدیل به اقتصاد کرد تا بتواند 25 درصد در اقتصاد نقش داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802104219829541.jpg مردم,ذهنیت,مثبتی,از,تعاونی‌ها,ندارند Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه یکی از اساسی‌ترین، منطقی‌ترین و بنیادی‌ترین کارهایی که می‌تواند برای استقرار عدالت در کشور انجام بگیرد، تعاون است و تعاون می‌تواند کشور را از لحاظ اقتصادی نیز نجات دهد، گفت: اولا در قانون نسبت به تعاون تاکید شده و طبق قانون، 25 درصد اقتصاد ایران باید توسط تعاونی‌ها اداره شود اما واقعیت این است که شیوه فعلی تعاونی فعلا پاسخگو نیست.

مردم از تعاونی‌ها استقبال نکردند بنابراین باید تعاونی منطبق با واقعیات طراحی و تبدیل به اقتصاد کرد

شیوه تعاونی‌های حال حاضر پاسخگو نیست

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم ذهنیت مثبتی از تعاونی‌ها ندارند و تعاونی ها نیز نتوانستند وظیفه و رسالت خود را انجام دهند بنابراین اعتقاد بنده این است که چه بسا تعاونی‌ها، شیوه سهام عدالت باشد و یا سهام‌هایی باشد که در بورس خرید و فروش می‌شود لذا باید شیوه تعاونی حال حاضر که پاسخگو نبوده و نتوانسته 25 درصد اقتصاد ایران را به دست بیاورد را تغییر داد. وی با بیان اینکه باید تعاونی منطبق با واقعیات ایجاد کرد، تصریح کرد: مردم از تعاونی‌ها استقبال نکردند بنابراین باید تعاونی منطبق با واقعیات طراحی و تبدیل به اقتصاد کرد. مجلس هفتم طرحی به نام شرکت‌های تعاونی فراگیر شهرستانی، استانی و ملی طراحی کردند اما آنها نیز نتوانستند جایگاه خود را پیدا کنند اما به نظر بنده می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

مجلس استفاده از ظرفیت عمومی را در ظرفیت پتروپالایش ها دیده است

 عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در شرایط فعلی در مجلس شورای اسلامی، استفاده از ظرفیت عمومی را در ظرفیت پتروپالایش‌ها دیده شده و این تعاونی‌ها و سرمایه‌های خرد مردم چنانچه جمع شود می‌تواند راه‌گشای کشور شده تا بتوان پالایشگاه و پتروشیمی ایجاد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet