هدر موبایل
1398/06/14 12:04:42
سرویس اجتماعی
ترکی:

اعتبار ویژه‌ای در بودجه سالانه برای تامین تخت بیمارستانی لحاظ شود

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه تامین هزینه تخت بیمارستانی با توجه به شرایط فعلی دشوار است و بخش خصوصی باید کمک کند، گفت: می‌طلبد کمیسیون تلفیق اعتبار ویژه‌ای را برای تامین تخت بیمارستانی در بودجه سالانه پیش‌بینی کند.
اعتبار ویژه‌ای در بودجه سالانه برای تامین تخت بیمارستانی لحاظ شود سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه تامین هزینه تخت بیمارستانی با توجه به شرایط فعلی دشوار است و بخش خصوصی باید کمک کند، گفت: می‌طلبد کمیسیون تلفیق اعتبار ویژه‌ای را برای تامین تخت بیمارستانی در بودجه سالانه پیش‌بینی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803105366948099.jpg اعتبار,ویژه‌ای,در,بودجه,سالانه,برای,تامین,تخت,بیمارستانی,لحاظ,شود Icana

اکبر ترکی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از کمبود تخت بیمارستانی در کشور، گفت: بخشی از این کمبودها را باید بخش دولتی یعنی حاکمیت و وزارت بهداشت رفع کنند البته در برخی مناطق اشغال تخت کمتر و در برخی مناطق به نسبت وضعیت بهتری داریم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: در مراکز درمانی و بیمارستان‌های خصوصی نیز کمبود تخت وجود دارد و به دلیل هزینه بالای نگهداری بیمارستان و راه‌اندازی تخت بیمارستانی، خیرین و مردم رغبتی برای سرمایه‌گذاری در این زمینه ندارند.

بیشتر بخوانید:

 وی ادامه داد: به عنوان مثال در استان اصفهان در حالی که مردم بضاعت مالی و وضعیت اقتصادی مناسبی نسبت به برخی استان‌ها دارند اما با کمبود تخت بیمارستانی در بخش دولتی و خصوصی مواجه هستیم که باید در این رابطه چاره‌اندیشی و بخش خصوصی را تشویق کرد تا نسبت به ساخت بیمارستان و راه‌اندازی تخت بیمارستانی اقدام کند.

تامین تجهیزات و دارو با تغییر نرخ دلار سخت شده است

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس دهم یادآور شد: به دلیل وضعیت موجود و مشکلات اقتصادی و هزینه‌های گزاف نگهداری بیمارستان‌ها روز به روز ادامه فعالیت بیمارستان‌ها سخت‌تر می‌شود و به عبارتی تامین تجهیزات و دارو با تغییر نرخ دلار و تحریم‌ها دشوار شده است.

ترکی تصریح کرد: قیمت برخی تجهیزات پزشکی تصویربرداری و آزمایشگاهی را اگر بخواهیم با گذشته مقایسه کنیم بسیار سرسام آور است بنابراین تامین هزینه تخت بیمارستانی با توجه به شرایط فعلی دشوار است و نیازمند ورود جدی بخش خصوصی هستیم.

عدالت در توزیع تخت بیمارستانی رعایت نشده است

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: البته باید مشوق‌هایی را برای بخش خصوصی نیز در نظر گرفت؛ کمیسیون تلفیق و مجلس می‌توانند اعتبار ویژه‌ای را برای تامین تخت بیمارستانی در بودجه سالانه پیش بینی کنند از سویی باید عدالت در پراکندگی بیمارستان‌ها و تخت‌های بیمارستانی نیز رعایت شود زیرا در برخی موارد عدالت در توزیع تخت بیمارستانی رعایت نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet