ایام محرم 1398
1398/06/15 13:03:41
سرویس فرهنگی
سلیمی:

ورود 85 درصد داوطلبان به دانشگاه بر اساس پیشینه تحصیلی مورد تأیید مجلس نیست

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ورود ۸۵ درصد داوطلبان به دانشگاه در سال تحصیلی گذشته بدون تاثیر نمره کنکور و تنها بر اساس پیشینه تحصیلی مورد تأیید مجلس نیست و باید عنوان کرد که همچنان کنکور حرف اول را در ورود داوطلبان به دانشگاه می‎زند.
ورود 85 درصد داوطلبان به دانشگاه بر اساس پیشینه تحصیلی مورد تأیید مجلس نیست عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ورود 85 درصد داوطلبان به دانشگاه در سال تحصیلی گذشته بدون تاثیر نمره کنکور و تنها بر اساس پیشینه تحصیلی مورد تأیید مجلس نیست و باید عنوان کرد که همچنان کنکور حرف اول را در ورود داوطلبان به دانشگاه می‎زند. https://cdn.icana.ir/d/019/45533.jpg ورود,85,درصد,داوطلبان,به,دانشگاه,بر,اساس,پیشینه,تحصیلی,مورد,تأیید,مجلس,نیست Icana

علیرضا سلیمی در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با رد اظهارات وزیر علوم مبنی بر اینکه ورود 85 درصد داوطلبان به دانشگاه در سال تحصیلی گذشته بدون تاثیر نمره کنکور و تنها بر اساس پیشینه تحصیلی بوده است، گفت: به هیچ عنوان نمی‌توان چنین اظهاراتی را پذیرفت چراکه همچنان کنکور به مانند هیولایی بر دانش آموزان و خانواده‌های آنان سایه سنگینی دارد.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی افزود: کنکور امروز مانعی بر سر پیشرفت دانش آموزان و داوطلبان ما محسوب می‎شود؛ اگر ورود 85 درصد داوطلبان به دانشگاه در سال تحصیلی گذشته بدون تاثیر نمره کنکور بوده است برای نمونه آیا همه داوطلبان می‌توانند در رشته دلخواه خود در دانشگاه شریف تحصیل کنند.

علیرضا سلیمی

 

وی اضافه کرد: وقتی می‌توان ادعا کرد که ورود 85 درصد داوطلبان به دانشگاه در سال تحصیلی گذشته بدون تاثیر نمره کنکور بوده است که پذیرش دانشجو به عهده دانشگاه‌ها واگذار شود نه اینکه کنکور تعیین کننده ورود داوطلب به دانشگاه باشد.

سلیمی با یادآوری اینکه رقابت کنکور فقط بر سر رشته پزشکی نیست، افزود: در سایر رشته‌‎ها نیز رقابت سنگینی بین داوطلبان کنکور وجود دارد و در این میان مافیای کنکور بیشترین سود را از این رقابت بی فایده می‌برد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: وقتی بیش از یک میلیون داوطلب و  دانش آموز در کنکور شرکت می‌کنند یعنی کنکور همچنان با قدرت قبل وجود دارد و ارائه آمارهای این چنینی دلیلی بر حذف کنکور نیست./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet